Sběratelé zážitků si přijdou na své v Dětenicích. Jaké dobrodružství tam na vás čeká?

Sběratelé zážitků si přijdou na své v Dětenicích. Jaké dobrodružství tam na vás čeká?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože může být pro někoho konec letních prázdnin a začátek září depresivní, není třeba zoufat. Právě nadcházející dva měsíce patří mezi ty nejbarevnější v roce a přestože se mohou tu a tam objevit nepatrné dešťové přeháňky, počasí většinou ještě stále přeje výletům. Pokud jste během léta však již vyčerpali veškerou inspiraci a nevíte si rady, kam vyrazit na výlet, máme pro vás tip na místo, kde se zaručeně zabaví celá rodina.

Řeč je o Dětenicích, malebné obci nacházející se na okraji Českého ráje, jen pár desítek kilometrů od Jičína. Lokalita však není to jediné, za čím sem čeští i zahraniční návštěvníci váží cestu. V Dětenicích se totiž nachází Zámecký resort, jehož součástí je i Středověká krčma. A právě ta je hlavním lákadlem nejen pro dobrodruhy a sběratele zážitků.

Dětenická Středověká krčma totiž nemá přívlastek středověká jen tak zbůhdarma. Hned u vchodu do krčmy jsou zákazníci přítomným personálem pobídnuti k tomu, aby si dřepli na zadek a neokouněli, přičemž to je jen slabý odvar dětenického slovníku. Vřele proto doporučujeme zanechat předsudky a upjatost doma a na výlet s sebou vzít své divočejší a spontánnější já. Jen tak si totiž budete moci plnými doušky vychutnat zdejší atmosféru a zároveň se neurazit, až vás místní číšník nazve holotou. A přestože je krčma otevřena po celý den, neměli byste si nechat ujít každodenní večerní středověký program. „Unikátní program, který jsme nazvali Středověk na vlastní kůži, se koná každý den od 19 hod.  K vidění tu jsou fakíři, těžkooděnci, ohňová show, ale například i poprava oběšením či řezání jazyka. A ačkoli se zdá být program naprosto autentický, vše je samozřejmě stoprocentně bezpečné,“ říká s úsměvem manažerka Zámeckého resortu Dětenice Aneta Ondráčková.

Není to však jen krčma, která stojí v resortu za návštěvu. Pravidelně se tu totiž konají i nejrůznější tematické akce, přičemž ta nejbližší je pořádána na počest svatého Václava. Oblíbené Svatováclavské slavnosti se konají v sobotu 28. září od 11 do 18 v dětenickém zámeckém parku. Návštěvníci se mohou těšit nejen na čerstvý burčák a moravská, italská či francouzská vína, ale také na originální gurmánský zážitek. Podávat se budou například chobotničky, ústřice, krevety, mušle, tatarák z tuňáka, středověký burger, opékané čuně a krocani, domácí bramboráčky, medová a uzená žebírka nebo dokonce i šašlik či kebab.

Na své si poté samozřejmě přijdou i ti, kteří neholdují vínu. Proudem totiž poteče i místní dětenické pivo z přilehlého pivovaru.

„Návštěvníci se také mohou těšit i na rytířské klání, tanečnice, středověkou kapelu, čarodějnice a kouzelníky. Pár minut po poledni se poté očekává i příjezd sv. Václava na koni, který byste zcela určitě neměli zmeškat. Vstupné na slavnosti je symbolických 50,- Kč pro dospělé, děti do 15 let mají vstup zdarma a vítání jsou i pejsci,“ uzavírá Aneta Ondráčková za Zámecký resort Dětenice.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?