Standardem u hypoték se stává pojištění schopnosti splácet. Díky garantovanému nájmu ho nebudete potřebovat.

Standardem u hypoték se stává pojištění schopnosti splácet. Díky garantovanému nájmu ho nebudete potřebovat.

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přišel čas přestěhovat se do většího. Důležitý milník, který může přijít v životě každého z nás. Bydlíte ve vlastním bytě a přemýšlíte co dál? Možnosti jsou v zásadě dvě. Buď byt prodat nebo pronajmout. Pokud vaše stěhování nezávisí na výnosu z prodeje, je rozhodně lepší variantou byt pronajmout a nemovitost si nechat.  Garantovaný nájem vám zajistí stabilní příjem, díky kterému nebudete muset zvyšovat náklady na hypotéku například o pojištění schopnosti splácet. Navíc tržní nájemné ve většině případů převyšuje splátky hypotéky.

 

Ceny nových bytů v předchozím roce zaznamenaly až pětinový růst. S tím jdou ruku v ruce zvyšující se ceny nájmů. Pokud v současné chvíli stojíte před rozhodnutím zda prodat byt, zastavte se na chvíli a dobře promyslete možnosti, které se vám nabízejí.

 

Slyšeli jste o garantovaném nájmu? Společnosti, které se dlouhodobě zabývají nemovitostmi přicházejí s alternativou, jak pronajímat byt bez zbytečných starostí. Nabídka ve většině případů obsahuje kompletní správu bytu. Nebudete se tedy muset starat o to, zda nájemníci řádně platí nájem, či je byt po technické stránce v pořádku. Obáváte se , že byt nebude obsazený a vám ujde potřebný příjem? Právě v tomto tkví podstata garantovaného nájmu. Společnosti nabízející tuto službu zaručují částku na vašem účtu, ať už bude nemovitost obsazená, nebo nikoliv. Veškeré eventuální rizika tak přecházejí právě na tuto společnost.

 

Říkáte si, že údržba bytu vyžaduje také komunikaci se  sdružením vlastníků, s dodavateli energií či se správci nemovitosti. Na trhu je v současné době mnoho společností, které slibují, že se o vše postarají. Dobré je si o poskytovateli zjistit co nejvíce informací. Například společnost Bohemian Estates navíc sleduje novinky v legislativě, takže se nemusíte obávat nevýhodně uzavřených smluv či porušení paragrafů.

 

Ve chvíli, kdy máte zajištěný garantovaný pronájem, není nutné sjednávat s bankovními poradci pojištění proti neschopnosti splácet hypotéku u vaší vysněné nemovitosti. Pojištěni jste právě garantovaným nájmem a můžete tak ušetřit mezi čtyřmi až deseti procenty z měsíční splátky úvěru, což je průměrná částka, kterou si za pojištění momentálně banky účtují.

 

Disponujete volnými prostředky, ale byt v současné době nevlastníte? Nemovitost v preferované lokalitě je ideální dlouhodobou investicí s nízkým rizikem.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?