Také už vyhlížíte kempingovou sezonu? Mrkněte, jaké vybavení vám nesmí chybět!

Také už vyhlížíte kempingovou sezonu? Mrkněte, jaké vybavení vám nesmí chybět!

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Přestože nadcházející velikonoční svátky budou podle meteorologů dost možná sněhové, přibývající venkovní teploty, kterých jsme posledních pár dnů byli svědky, jsou předzvěstí přicházejícího jara. Můžete se tak těšit na kempingovou sezonu a už je i čas na koupi potřebného vybavení. Co vám při vašich toulkách nesmí chybět a kde si to lze pořídit?

 

Autochladničky

Zatímco na krátkých víkendových výletech se většinou dokážete spokojit s nabídkou rychlého občerstvení v kempech nebo s jídlem, které nepodléhá zkáze ani při vyšších venkovních teplotách, několikadenní výlety si už žádají o něco vyšší gastronomii a pohodlí. S tím je však spojená nutnost sofistikovanějšího skladování, a tak přichází na řadu kompresorové autochladničky. Ty mají oproti chladícím boxům kompresor jako klasické chladničky a lze je napájet jak z běžné elektrické zásuvky, tak z autobaterie. Díky tomu máte neomezený přístup k čerstvým chlazeným potravinám a studeným nápojům, což oceníte zejména v letních měsících. Kompresorové autochladničky z e-shopu Hawaj.cz mají také ochranu proti vybití baterie, a tak se nemusíte bát, že již nenastartujete. Po určité době se totiž samy vypnou a díky vysoce kvalitní izolaci udrží vložené potraviny i nápoje v požadované teplotě ještě několik hodin.

 

Samonafukovací karimatky

Pokud vás neláká několikadenní kempování už jen z toho důvodu, že se ve stanu nikdy pořádně nevyspíte, zvažte pro tuto sezonu nákup samonafukovací karimatky. Ty jsou na trhu k dostání v několika variantách a rozměrech. Nejdůležitějším rozměrem je tloušťka karimatky, a ta záleží na vašich preferencích. Někdo si vystačí s tloušťkou lehce nad 1 cm, zvolit si ale můžete i tloušťku 3,5 cm. Taková karimatka je pak ideální i do chladnějších nocí, jelikož dobře izoluje. Hlavní výhodou je samozřejmě i samonafukovací schopnost, a tak vás nemusí trápit sáhodlouhé přípravy noclehu. Karimatky jsou zároveň lehké a dobře skladné, nezaberou tudíž skoro žádné místo.

 

Kempingový nábytek

K potřebě kempingového nábytku většinou lidé dospějí až po několika výletech. Mnoho lidí skládací nábytek dokonce považuje za zbytečnost. My si však myslíme, že kempingový nábytek je dalším krůčkem k tomu, aby vás kempování bavilo o trochu více. Pokud totiž někam jedete na více dnů, oceníte možnost sednout si na židličku ke stolu, kde si můžete v klidu něco přečíst nebo dát kávu. Pokud tak máte dostatek prostoru v autě, investujte do židliček nebo celého skládacího setu. Při výběru sledujte hlavně váhu a rozměry ve sbaleném stavu, zajímat by vás ovšem měl i materiál, ze kterého je kempingový nábytek vyroben. Garantujeme vám, že vám tato vymoženost celý výlet podstatně zpříjemní.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?