Tradiční kovové stavebnice jsou perfektním dárkem pro kreativní děti

Tradiční kovové stavebnice jsou perfektním dárkem pro kreativní děti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Myslíte si, že základy tvořivé zábavy při skládání stavebnic položily populární kostičky Lego? Pak jste na omylu. Ještě delší historii mají tradiční kovové stavebnice – jejich cesta začala o celých 61 let dříve než známé plastové stavebnice. Znaly je už československé děti před druhou světovou válkou. Dopřejte svým ratolestem nekonečné hodiny kreativní zábavy při řešení konstruktérských úloh – přínos kreativních sad pro dětskou fantazii a motoriku je nesporný.

Kovovým stavebnicím předcházely dřevěné skládačky. První kovové stavebnice se objevily v Německu v roce 1888. V Čechách, respektive v tehdejším Československu, se první tuzemská kovová stavebnice se šroubky začala prodávat ještě před druhou světovou válkou. „Přínos jakýchkoliv kreativních sad kovových stavebnic pro dětskou fantazii a motoriku je nesporný. Stavebnice Malý konstruktér rozvíjí také technickou zručnost, logické myšlení a vztah k technice a vědě. Mnoho rodičů jistě ocení, že si děti také budují sebevědomí – tím, jak jsou pyšné na vlastnoručně vyrobené modely,“ říká Marcel Pech, marketingový ředitel Pexi, distributora kreativních stavebnice Malý konstruktér pro český a slovenský trh.

Stavebnice Malý konstruktér jsou vybaveny lepšími šroubky s hlavičkami pro imbusový klíč, se kterým se snadněji dotahuje. Možná si vybavíte zapeklité situace s tradičními stavebnicemi, kdy šroubovák neustále sjížděl ze šroubku, až se drážka v hlavičce celá opotřebovala a nešlo spoj vůbec dotáhnout. Malý konstruktér je vhodně doplněný také plastovými dílky, které mají velkou flexibilitu a dodávají konstrukcím realistický vzhled. Až budete zase přemýšlet, čím obdarovat svého více či méně manuálně zručného potomka ve věku 6–12 let, pamatujte, že Malý konstruktér je nejlepší dárek pro kreativní děti. Tatínkové se k montáži se svými ratolestmi jistě rádi přidají a nad konstruktérskou úlohou stráví společně se svými potomky hezké odpoledne.

Všestranný rozvoj osobnosti je klíčový

Hračky nabízející požitek z kreativní činnosti bývají v dnešní době upozaďovány ve prospěch moderních technologií, které dětem na chytrém telefonu, tabletu či jiné platformě nabízejí okamžitou zábavu, jíž se stačí pouze pasivně oddat a ukrátit si tak dlouhou chvíli. Mnoho časově i pracovně zaneprázdněných rodičů tento způsob zabavování dětí dokonce vítá, neboť dítě zabrané do hry s telefonem v ruce či pohroužené do sledování filmu na počítači zpravidla nevyžaduje další komunikaci a aktivitu ze strany rodiče. To je řešení sice snazší a nepříliš namáhavé, ovšem za tu cenu, že dítě bude odchováno neosobní elektronikou. Čas, který dítěti věnujete, berte jako investici do jeho osobnostního rozvoje a vzdělání. Právě společné aktivity, jako je například kreslení, vyrábění a kreativní hry, vedou k tomu, že se dítě bude odlišovat od jiných, nezapadne a bude mít odvahu přemýšlet a vyjadřovat se jinak než většina ostatních dětí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?