Tři kroky, které vám pomohou udržet vlasy hydratované i v létě

Tři kroky, které vám pomohou udržet vlasy hydratované i v létě

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Extrémně teplé venkovní teploty, časté přechody z klimatizovaných místností do sluncem vyhřátých ulic a neustálé ráchání vlasů v chlorované vodě. To vše má za následek, že jsou vlasy v létě nezřídka vysušené a je čím dál těžší je udržet hydratované. Existují však tři kroky, kterými si celou situaci výrazně ulehčíte.

Kvalitní hydratační kosmetika

Před vysoušením vlasů vás ochrání kvalitní hydratační vlasová kosmetika. Tu však v obyčejných drogeriích či supermarketech na první dobrou nenajdete. Klasické komerční vlasové produkty totiž často slibují zázraky, na vlasy ale přitom působí přímo opačně a jejich častým používáním vlasy spíše vysušíte. Proto doporučujeme, abyste se porozhlédli po jiných kosmetických výrobcích. My máme skvělé zkušenosti s kosmetickou značkou NevO Dead Sea Spa, která pro své produkty využívá minerály z Mrtvého moře.

Mezi jejími produkty najdete i Hydratační vlasový krém, který vytváří ochranný film a udržuje vlhkost uvnitř. Zatímco totiž kůži stačí 10 % hydratace, vlasy potřebují o 5 – 7 % více, a to z toho důvodu, že je nechrání vrstva kožního mazu. Proto jsou zejména suché vlasy často porézní a vlhkost se uvnitř vlasu rychle ztrácí. Vlasový krém se neoplachuje a používá se do vlhkých umytých vlasů, nebo malé množství do vyfénovaných vlasů na konečky pro uhlazení.

Domácí hydratační zábaly

Hydratovat můžete své vlasy i s pomocí obvyklých surovin, které najdete v lednici či ve spíži. Výborně působí směs kokosového oleje a rozmačkaného banánu. Tuto směs aplikujte na vlhké vlasy a nechte pod ručníkem působit klidně i přes celou noc. Druhý den si však vynahraďte více času na umytí vlasů, kokosový olej se totiž smývá o poznání hůře než jiné vlasové zábaly. Hydratačně ale působí i obyčejná majonéza. Tu stačí ve slabé vrstvě nanést na vlasy a vmasírovat do pokožky hlavy. Poté vlasy zabalte do folie a nechte hodinu působit. Následně vlasy umyjte kvalitním hydratačním šamponem jako obvykle. Neuvěřitelně hebké vlasy poté způsobí i jablečný ocet. Ten v malém množství namíchejte s vodou a vlasy tímto roztokem opláchněte. Jsou-li vaše vlasy obvykle suché, nemusíte je následně ani oplachovat čistou vodou. Tento roztok zanechá vlasy jemné a hebké a zároveň vám pomůže odstranit zbytky šamponů a dalších produktů, které často stojí za suchými vlasy.

Preventivní opatření

Hydrataci vlasů nelze jen vytvářet, musíte jí i předcházet a udržovat ve vlasech i ty živiny, které se v nich jakoby zázrakem už nacházejí. Proto si alespoň v létě odpusťte pravidelné vysoušení fénem, žehlení vlasů a kulmování. Musíte-li přece jen vlasy fénovat, nechte je po umytí alespoň pět minut nechat volně proschnout a následně je vyfénujte studeným vzduchem. Tak zabráníte jejich extrémnímu zahřívání a následnému vysoušení a ničení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?