Vlasy zničené od soli a sluníčka. Jaké přípravky používat u moře?

Vlasy zničené od soli a sluníčka. Jaké přípravky používat u moře?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Chystáte se na zaslouženou dovolenou a tentokrát si budete užívat relax na plážových lehátkách obklopeni nekonečným modrým obzorem? Dopřejte relax i svým vlasům. Bez správné péče může být pobyt u moře pro vaše kadeře spíše utrpením než odpočinkem.

 

Hydratace

Slunce je pro nás významným zdrojem energie, silné UV záření může ale způsobit mnoho problémů jak naší pokožce, tak vlasům. Škody napáchané nesprávným sluněním pak můžeme dávat zpět do kupy mnoho měsíců. Hydratujte zevnitř i zvenku. Dostatečný přísun tekutin je základ, nezapomínejte ale také opláchnout vlasy od slané vody po každém koupání. Pokud není v okolí dostupná sprcha se sladkou vodou, mějte při ruce láhev naplněnou z domova. Sůl nestihne vlasy vysušit a nestane se z nich tak během chvilky chemlon.

 

Ochrana

Naše podnebí se od klimatických podmínek přímořských států zásadně odlišuje. Běžnou péči bychom měli doplnit o produkty určené k ochraně vlasů před UV zářením, které lze dnes pořídit v podobě sprejů, olejů či krémů. Vlas obalí a zabrání tak vnějšímu poškozování. Zejména krémy chrání proti slunečním paprskům a nedovolí soli proniknout do vlasového vlákna. Velmi účinnou ochranou jsou také šátky a klobouky, které navíc působí velice elegantně.

 

Péče

Uchovat si stejně krásné a lesklé vlasy po celé léto není velká věda, ale musíme mít na paměti pravidelnou péči. Zintenzivnit svou starost se hodí zejména v období před dovolenou. Pořiďte si regenerační masku, ideální jsou ty, které obsahují keratin. Vhodné jsou na všechny tipy vlasů, ale ocení je zejména ti se suššími či poškozenými vlasy. Vlasy vyživí, ale současně nezatíží tak, že budete mít celý den pocit splihlé hřívy. Tyto produkty působí zároveň jako okamžitá regenerace. Oblíbenou řadou, i mezi kadeřnicemi, je Double Effect od značky Nouvelle. Zaměřují se na kvalitu vlasové pokožky, strukturu vlasu i na barevné efekty. Kvalitní šampón a kondicionér jsou samozřejmostí. Vyberte si ten, který obsahuje vyživující a hydratační složky. A pokud již za pár dní vyrážíte a nemáte čas dlouze studovat, co je vhodné a co ne, pořiďte si speciální šampón k moři a kvalitní masku. Tato kombinace vás ochrání před slunečními paprsky, odstraní z vlasů sůl a nepřijdete tak ani o svoji barvu.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?