Výběr spolehlivého developera při koupi nemovitosti

Výběr spolehlivého developera při koupi nemovitosti

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Poptávka po bytech na českém realitním trhu dlouhodobě výrazně převyšuje nabídku, mnohdy pak zájemci o koupi nemají jinou možnost než koupit byt z developerského projektu, který se teprve staví. I tento způsob má své výhody, obzvláště pokud toužíte po novém bytě a nechcete mít s jeho pořízením příliš starostí. Jaké jsou výhody koupě novostavby od developerů a jak zvolit developerský projekt, se dozvíte v tomto článku.

Každý developerský projekt prochází třemi fázemi: předprodej, výstavba a dokončená novostavba. Prodej bytů začíná obvykle už v době, kdy projekt existuje jen na papíře, ale pokračuje samozřejmě i během druhé a třetí fáze. Každá tato fáze skýtá své výhody i nevýhody. Pokud preferujete jistotu, pořiďte si byt během druhé fáze, kdy je projekt rozestavěn, nebo ve třetí, kdy je už hotový a čeká ho kolaudace. Znamená to, že developer získal potřebné prostředky na financování a zajistil veškerá stavební povolení bytového domu. Vám jako kupujícímu to přináší jistotu, že všechny úvodní kroky proběhly správně, začalo se stavět a snižuje se riziko, které jako kupující podstupujete. V druhé fázi v projektu obvykle zbývá ještě dobrá nabídka, z které si je možné vybrat podle představ.

Vyberte spolehlivého developera

Koupě nemovitosti je celoživotní investice – většinou si pořizujeme vlastní bydlení s vidinou toho, že v něm zestárneme. Proto je důležité najít takového developera, s kterým bude domluva probíhat bez problémů. Určitě doporučujeme si developera takzvaně prověřit – zajímejte se o to, jak dlouho působí na trhu, jakou má historii, jaké projekty už realizoval a s jakým výsledkem, a pokud možno zjistěte i zpětnou vazbu od zákazníků nebo další reference.

Unikátní městské vily v klidné a dobře dostupné lokalitě

Developerský projekt Citadela 16 uskutečňuje vizi o moderním bydlení budoucnosti pro komfortní rodinný život. V rámci něj vzniká šestnáct velkoryse navržených městských vil, které jsou umístěné v uzavřeném areálu s vlastním centrálním vstupem. Nový projekt vzniká v obklopení klidné lokality Praha 4 – Libuš, která platí za klidnou a zelenou oázu s dobrou dopravní dostupností. Pražskou čtvrť Libuš čeká rozsáhlá revitalizace. Obrovskou výhodou je poloha u budoucí stanice metra D Libuš nebo blízkost tramvajové zastávky, která vznikne už v roce 2022. Právě výstavba nového městského centra a parku v sousedství plánované stanice metra bude impulsem pro zahájení rozsáhlejší revitalizace pozemků i nemovitostí v celém okolí.

„Vily jsou charakteristické svou velikostí, prostorností a možností variabilního využití. K dispozici jsou dva typy domů; jeden s užitnou plochou přes 300 metrů čtverečních a druhý, ještě větší, s výměrou přesahující 400 metrů čtverečních. Výhodou je také možnost individuální úpravy podlaží – můžete si tam vybudovat vlastní bazén, domácí posilovnu, kino, vinný sklep nebo třeba další bytovou jednotku,“ líčí David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?