Využijte deštivé dny a vyrobte si doma s dětmi umělecký portrét

Využijte deštivé dny a vyrobte si doma s dětmi umělecký portrét

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Poslední týden nám počasí přichystalo spoustu upršených dní, které přímo vybízí k tomu zůstat doma v pohodlí a teple. Jenže kde pořád brát nápady na to, jak se zabavit na omezených metrech čtverečních, obzvláště pokud máte doma neposedné děti? Zkuste je nadchnout pro společné tvoření. Výhodou je, že to není jen prvoplánová zábava na ukrácení dlouhé chvíle, ale pomáhá to našim juniorům rozvíjet osobnost a kreativní schopnosti. Přinášíme návod na to, jak si doma vyrobit umělecký portrét tajemné siluety.

Tvoření je fajn v každém ročním období, ať už je jaro, léto, podzim nebo zima. Přeci jen ale dny s psím počasím jsou ideální čas na to, abychom se zabavili tvorbou zajímavých dekorací. Zapojit se mohou malí i velcí tvořitelé – když do tvůrčí aktivity zahrnete i děti, strávíte společný čas hodnotně a pomůžete vašim ratolestem v rozvoji vlastní osobnosti a kreativních schopností. Při tvořivých aktivitách vznikají neopakovatelná dílka, kterými si můžete originální vyzdobit vaši domácnost. Tak si vyhrňte rukávy a pusťte se do zábavného tvoření! Poradíme, kde vzít inspiraci a materiál k tvoření.

Portrét tajemné siluety

Zkraťte si čekání na příznivější počasí tvořením. Inspirací vám bude kreativní platforma Idea Creative. Kromě blogu s DIY návody je součástí i e-shop se vším, co milovníci tvoření potřebují.

„S trochou zručnosti si doma můžete vytvořit takřka umělecký obraz, jednoduchý, ale neobyčejně působivý. Jako objekt pro tvoření si vyberte jednoduché linie, třeba hlavu z profilu. Budete na to potřebovat karton, potištěný papír s dekorativním vzorem, vybranou fotku hlavy z profilu, černou akrylovou barvu, stužku, cutter, nebozízek, lepidlo, štětec, nůžky, tužku a pravítko,“ říká Lenka Pachmanová, majitelka kreativní platformy a kamenných obchodů s výtvarnými a kreativními potřebami Idea Creative. Najdete je v Plzni, Berouně a Kladně. Kromě toho je součástí tvůrčí komunity i e-shop Koralky-dekorace.cz, kde najdete všechny standardní kreativní a výtvarné potřeby pro tvůrčí vyžití, to vše za sympatické ceny.

A jaký je postup? Karton rovnoměrně natřete lepidlem a přilepte na něj potištěný papír s dekorativním vzorem. Ořízněte cutterem nebo ostrým nožíkem na požadovanou velikost finálního obrázku. Z vybrané fotografie si do nejmenších podrobností vyřízněte siluetu hlavy. Vystřižený obrázek umístěte na karton polepený papírem a pečlivě ho obkreslete kolem dokola tužkou. Vnější prostor kolem siluety vybarvěte černou akrylovou barvou až do krajů. Pokud má vybraná hlava například culík nebo drdol, udělejte po obou stranách nebozízkem malé otvory. Těmi protáhněte stužku a zavažte ji na uzlík nebo mašli. A dílo je hotové! Ze zbytku kartonu vyhotovte opěrku, kterou zezadu přilepíte. Poté zbývá už jen najít vhodné místo, kde unikátní výtvor vystavit.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?