Využijte staré džíny a vyrobte si z nich neotřelý šperk

Využijte staré džíny a vyrobte si z nich neotřelý šperk

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Z kousků látek ze starého džínového oblečení může vzniknout krásný a originální náhrdelník. Nevěříte? Zapojte fantazii a přečtěte si jednoduchý a rychlý návod na to, jak si ze staré, nepotřebné džínoviny vytvořit atraktivní šperk.

Známe to asi všichni. Občas nás po nahlédnutí do šatníku čeká nemilé překvapení v podobě džínů, které už nedopneme nebo nám přestaly sedět na postavu. Také se orosíte při představě nákupu nového páru? Zpříjemněte si náladu tím, že si ze starých džínů vyrobíte nový, nevšední kousek.

„I přes dobrou péči o vaše oděvy se v každé domácnosti čas od času najde pár starých a nepotřebných džínů Málokdo ví, že recyklovaná džínovina je super materiál na výrobu šperků a všelijakých módních i bytových doplňků. K tvoření nepotřebujete více než kus obnošené džínoviny a fantazii. Pokud zrovna neoplýváte nápady, nevadí, můžete se nechat inspirovat těmi našimi.,“ říká Lenka Pachmanová, majitelka a zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative.

Pod touto značkou provozuje tři kamenné prodejny v Berouně, Plzni a Kladně a také e-shop Koralky-dekorace.cz, kde najdete výtvarné a kutilské potřeby za příznivé ceny. Na webu najdete mimo jiné také spoustu inspirace na tvoření a kreativní vyžití pro dospělé i ratolesti. Kromě prodeje kreativních produktů a služeb se platforma zaměřuje také na pořádání seminářů zaměřených na různé techniky tvoření.

„Společnost Idea Creative je tu pro všechny, kteří rádi tvoří pro potěšení i pro radost. V našich obchodech nabízíme širokou škálu kvalitních materiálů a polotovarů pro hobby tvoření, dekorace, ale též umělecké a výtvarné potřeby. Skladem máme na jednom místě více než dvanáct tisíc položek za rozumné ceny,“ říká Lenka Pachmanová.

Jak na originální džínový náhrdelník

Budete potřebovat staré džíny, šablonu na kolečka, jehlu a nit, korálky, stuhu, filc, nůžky a tavnou pistoli. Na světlý rub džínové látky si překreslete dostatečný počet různě velkých koleček. Kolečka s ostrými nůžkami pečlivě vystříhejte a očistěte od třepících se nití. Na jeden džínový kvítek potřebujete dvě různě velká kolečka z džínoviny a jedno filcové. Jednoduchým stehem k sobě nití přišijte džínová kolečka, vždy menším navrch. Stažením nitě získáte plastické zvlnění látky napodobující okvětní lístky. Doprostřed kvítku přišijte několik korálků, barvy a styl vyberte podle svého vkusu. Filcová kolečka přilepte na šňůrku a na ně připevněte hotová džínová kvítka. Na kraje přilepte ještě jednu šňůrku pro efekt, dvojitá vypadá zajímavější.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?