Zabavte děti venku několika jednoduchými triky

Zabavte děti venku několika jednoduchými triky

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte někdy pocit, že pokud nejste s vašimi ratolestmi vyloženě na hřišti nebo na vašich procházkách nemáte jasně daný cíl, tak je někdy těžké děti zabavit? Nebyli byste první ani poslední rodiče, kteří tak smýšlí. Proto jsme pro vás připravili pár triků, které rozvíjí dětskou kreativitu a díky kterým vaše dítka efektivně zabavíte.

Co do přírody nepatří?

Jste ekolog srdcem i duší a snažíte se tak vychovávat i vaše děti? Podněcujte v nich zájem o přírodu třeba tím, že budete na vycházkách hledat to, co do přírody nepatří. Můžete se vyzbrojit pytlem na odpadky a rukavicemi a každou procházkou přírodu alespoň částečně vyčistíte. Navíc tím dáte skvělý příklad dětem, kteří se takto velmi nenásilně naučí to, že odpadky patří do koše.

Poznávejte stromy a rostliny

Je vaše dítě už ve věku, kdy si bude pamatovat základní druhy rostlin a stromů? Využijte toho a zkuste při vašich toulkách společně poznávat okolní flóru. Dítě můžete i různě motivovat a vymyslet poznávací hru apod. To je ideální, pokud jdete s více dětmi, jelikož mohou soupeřit mezi sebou. Navíc se takto děti zábavnou formou dozví i něco navíc o rostlinách, například která je jedovatá a která naopak zdraví prospěšná. Rostliny a stromy poznávejte na různých místech, jako je les, louka, či porost někde u vody. Postupně tím tak rozšíříte znalosti dítěte.

Barvy a čísla

Jsou-li vaše děti menší a vy je teprve učíte jednotlivé barvy nebo počítat do desíti, i na to můžete využít okolí, když jste na procházce. Ptejte se dětí, jakou barvu má tráva či konkrétní květina, voda nebo nebe. Také spolu můžete počítat nejrůznější věci, které po cestě potkáte.

Využijte přírodní materiál pro tvoření

Jste-li kreativní jedinci a rádi doma něco tvoříte, určitě vám přijdou vhod nejrůznější přírodní materiály, které vám po cestě padnou do oka. Dejte si tak s dětmi úkol, že musíte najít malé šišky, bukvice nebo žaludy. Sbírat můžete i listí, březovou kůru apod. Vše záleží jen na vaší fantazii.

Je-li hezké počasí, tvoření si můžete vzít s sebou ven a udělat si při něm piknik. Jen se ujistěte, že máte dostatek vázacího materiálu a dekorací, které v přírodě nenajdete a budete je potřebovat. Zásoby si můžete udělat v obchodě pro kreativce Idea Creative, jehož pobočky se nachází v Plzni, V Berouně a v Kladně. Nakoupit je však možné i online.

Obydlí pro lesní tvory

Preferujete-li spíše kreativní aktivity než ty naučné, postavte s dětmi v lese domeček pro jeho obyvatele. Potřebovat na to budete mech, větvičky, listí a  samozřejmě šišky všech velikostí a kupříkladu i kamínky. Ty můžete ještě doma namalovat barvami na kamínky a zajistíte si tak program na celý den.

Při svých toulkách nezapomínejte na to, že se od vás jako od dospělého očekává, že se s dítětem venku trochu uvolníte a necháte vykouknout své dětské já. A přestože můžete mít na mysli tíhu každodenních starostí, jejich dočasné odsunutí na vedlejší kolej vám pomůže přijít na jiné myšlenky a dětem tak dokážete, jak může být den venku bez her či televize fantastický a kreativní.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?