Zařaďte na podzim do péče o pleť peeling se solí z Mrtvého moře

Zařaďte na podzim do péče o pleť peeling se solí z Mrtvého moře

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Výrobky s obsahem soli z Mrtvého moře často předcházejí jen samá superlativa. Připisují se jim až zázračné účinky na zdraví i vzhled, a to proto, že obsahují mnohonásobně vyšší množství minerálů než jiné soli. Díky svému složení jsou vhodné i na citlivou, podrážděnou pokožku a pomáhají také při léčbě kožních onemocnění jako lupénka. V tomto případě se nejedná o žádný marketingový trik – přesvědčte se o tom doslova na vlastní kůži a zařaďte do své kosmetické rutiny na podzim třeba peeling. Vaše pokožka vám poděkuje!

Léto se pomalu překlopilo do babího léta a v chladném vzduchu už můžeme bezpečně rozeznat počínající podzim. Pro naši péči o tělo to znamená jediné – měli bychom naši pokožku po létě připravit na další náročné období a zbavit ji odumřelých částeček. Jedině na důkladně vyčištěném základě se podzimní výživná a hydratační péče nemine účinkem. Klíčovým produktem číslo jedna je peeling. Doporučujeme porozhlédnout se po peelingu s obsahem soli z Mrtvého moře, která odvede ještě lepší a účinnější službu než klasické kosmetické přípravky určené pro exfoliaci kůže.

Proč je peeling důležitý?

Buňky ve spodních vrstvách kůže se neustále dělí a vytlačují starší buňky k povrchu, tím se vzdalují od zdroje živin, postupně se naplňují keratinem (rohovinou) a odumírají. V nejsvrchnější vrstvě pokožky se postupně tyto buňky nahromadí a způsobují dojem matné a zašedlé pleti. Abrazivní částečky obsažené v peelingových přípravcích odstraní suchou kůži a zároveň provedou masáž podporující prokrvení. Nové kožní buňky se díky tomu snadněji dostanou na povrch, rostou a dochází k aktivaci a rychlejší obnově pokožky. Tato kosmetická metoda byla známá a používaná už ve starověkém Egyptě a také u vyspělých kultur v Asii.

Z této tradice vycházejí i profesionální kosmetické přípravky s obsahem soli z Mrtvého moře NevO Dead Sea SPA. V jejich nabídce najdete peelingový sprchový gel na tělo i obličej nebo třeba tělový srub s aromatickými oleji. Peelingový sprchový gel na tělo a obličej pro častější používání obsahuje drobná zrníčka soli z Mrtvého moře. Důkladně odstraní nečistoty a zanechá pokožku hladkou a hebkou na dotek, protože minerály celkově zlepšují pleťový hydratační faktor (pH) a udržují optimální množství vlhkosti v kůži.

Tělovým scrubem pravidelně promasírujte celé tělo – stačí ho malé množství o velikosti jedné kávové lžičky. Svaly se masáží prokrví a uvolní, odumřelé kožní buňky se odstraní a na závěr kůži zjemní oleje. Po sprchování tedy nebudete mít vysušenou kůži a nemusíte hned použít krém. Pravidelná masáž zakončená studenou sprchou usnadňuje vyplavování toxinů a pomáhá vyhlazovat kůži, a tím předcházet celulitidě. Scrub můžete použít i na suchá místa jako klouby, ruce či popraskané paty s frekvencí jednou až třikrát týdně podle potřeby. V období od 25. října do 30. listopadu navíc vše ze sortimentu NevO pořídíte se slevou 40 %, takže se vyplatí vyzkoušet kosmetiku z Mrtvého moře a udělat si vlastní názor.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?