Zařizujete interiér? Vyvarujte se nejčastějších chyb

Zařizujete interiér? Vyvarujte se nejčastějších chyb

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zařizování interiéru je pro mnohé činností příjemnou a kreativní. Často ovšem dochází k základním chybám, které mají za následek interiér, ve kterém se bude jen málokdo cítit dobře. Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se dopouštíme?

Nedostatečné a nekvalitní osvětlení

Osvětlení mnozí lidí řeší až jako poslední třešničku na dortu. U něj by se ale společně s malbou a podlahami mělo začínat. Typ světelných zdrojů, jejich intenzita a rozmístění totiž hrají důležitou roli v tom, jak se budete doma cítit a v důsledku i v pravidelných výdajích za elektřinu. Nepodceňujte tedy fyzikální vlastnosti světla a pozornost věnujte nejen hlavnímu osvětlení, ale i tomu vedlejšímu, které plní hlavně funkci estetickou. Pomocí osvětlení totiž lze v místnosti dosáhnout velkých změn a interiéru správnou volbou dodáte atmosféru.

Barevná výmalba: Ano či ne?

Doba, kdy každému interiéru vládla bílá barva, se zdá být nenávratně pryč. Otázkou ale zůstává, je-li trend barevných zdí šťastný. Lidé mají tendence v každé místnosti kombinovat alespoň tři barvy, přičemž jen v několika málo případech se jedná o kombinaci vkusnou. Na papíře se totiž mohou barvy skvěle doplňovat, v důsledku se ale jedná o rušivý element, který nejen, že nelze s ničím kombinovat, ale na velkém prostoru působí až hrozivě. Nevíte-li si rady, jaké barvy do vašeho domova vpustit, zůstaňte raději u klasické bílé a barevně ji podpořte sladěnými doplňky.  

Sériově vyráběný nábytek

Naprostá většina lidí při zařizování svého domova hledá místo, kde se dá ušetřit. Bohužel se tímto místem nezřídka stává nábytek. Ten je totiž v současnosti k dostání i v kdejakém supermarketu a stojí asi tolik, na kolik vás přijde rodinná večeře. Takový nábytek ale nejen, že nic nevydrží, ale kazí celkový dojem kvalitně zařízeného obydlí.  Pokud tedy hledáte, kde byste ušetřili, hledejte jinde, a naopak investujte do nábytku z kvalitních materiálů. „Na zakázku vyrábíme nábytkové řady z různých materiálů, jako je třešeň, ořech či dub, které padnou do interiéru přesně na míru a jsou plně funkční. Kromě zhotovení nabízíme i samotný návrh, a to nejen klasických obývacích stěn či sestav do ložnice, ale také komod, skříní, pracovních stolů, knihoven či kupříkladu vinoték,“ říká Pavel Kružík, majitel rodinné firmy PK Interiér, která se zabývá návrhy interiérů, samotnou výrobou a montáží.

Pokud víte, že design není vaší nejsilnější stránkou, nebojte se požádat o pomoc profesionály. Návrhy interiérů na zakázku již dávnou nejsou výsadou nejvyšších kruhů. Naopak je v současné době zcela běžné se poradit s architektem či designerem. „Boom interiérů na míru zažíváme již několikátým rokem. Vyhledávají nás zákazníci nejen kvůli osobním, ale i pracovním prostorám, proto se snažíme o individuální přístup a naším cílem je, aby renovované prostory byly blízké stylu zákazníka a zároveň splnily svou funkci. Náš tým návrhářů ovšem dokáže zákazníky i usměrnit, cítí-li, že požadovaný návrh nebude v konečné fázi ideální,“ dodává Kružík. Máte-li obavy, na kolik vás konzultace s odborníkem či samotná realizace interiéru vyjde, využijte první konzultaci, při které PK Interiér nabízí i předběžnou cenovou kalkulaci podle vašich požadavků. Tato konzultace je zcela zdarma a alespoň získáte představu, co z vašich představ je reálné a co nikoli.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?