Zažeňte jarní únavu kreativním tvořením

Zažeňte jarní únavu kreativním tvořením

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jarní únava je nechvalně známým fenoménem, který se většině populace každoročně vrací jako bumerang. Letos se navíc dá očekávat, že se s ní budou potýkat i lidé, na které si v minulosti nepřišla. Na vině je dlouhotrvající zima, ale hlavně i celá situace kolem pandemie onemocnění covid-19.

 

Běžně se totiž jarní únavě můžeme bránit pravidelným pohybem, pobytem v přírodě a celkovou psychickou pohodou. Asi se však shodneme na tom, že vše zmíněné bylo tuto zimu těžší dodržovat než obvykle. Jarní únava přitom není nic jiného než odezva organismu na uplynulé období, konkrétně na změny teplot, změnu času, nedostatek slunce a nedostatek kvalitních potravin v jídelníčku.

 

Jakmile nás proto schvátí, můžeme podniknout několik zásadních kroků, které nám pomohou jarní únavu rychleji zahnat. Nabízí se samozřejmě častý pobyt na čerstvém vzduchu, dostatek pohybových aktivit, změna jídelníčku a zařazení více zeleniny, ovoce a luštěnin na talíř či dostatek odpočinku.

 

Terapeutické účinky má od nepaměti však i kreativní tvoření, které spoustě lidem pomáhá ujasnit si myšlenky. A to je koneckonců i to, co většina z nás na jaře potřebuje. Jaro je obdobím nových začátků, lidé mají tendence rekapitulovat, vymýšlet a revidovat. Co máte ale tvořit, když tak úplně tvořiví nejste?

 

Zkuste začít něčím jednoduchým a vyrobte si domů či na zahradu nějakou jarní dekoraci. Nabízí se třeba květinové věnce a je ideální čas i na ozdobné truhlíky do oken. V tomto počasí v truhlíku vydrží například bledule, krokusy, narcisy či macešky. Truhlík volte jednoduchý plastový, který můžete bez problému dotvořit dle vlastní fantazie. Potřebovat k tomu budete jen tavnou pistoli, případně pár drátků a na dekorace můžete využít vše, co vám při procházkám lesem padne do okna. Skvěle se vyjímá mech nebo březová kůra. V obchodech pro kreativce se prodává například i juta, která je vděčnou dekorací do každého interiéru, stačí jí jen vhodně doplnit. Jutu i ostatní vybavení pro kreativní tvoření koupíte na e-shopu obchodu pro kreativce Idea Creative.

 

A pokud vás uklidňuje a baví spíše jiné činnosti jako třeba kreslení, nemá smysl dále otálet. Vezměte si veškeré pomůcky pro malování a vyrazte do přírody během jednoho z nadcházejících slunečních dní. Uvidíte, že vám jarní příroda a sluneční paprsky spolu s kreslením pomohou utřídit myšlenky a třeba se díky tomu na vaše problémy podíváte z jiného úhlu pohledu. A jelikož je jarní únava částečně psychickou záležitostí, budete na dobré cestě se ji pro tento rok zbavit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?