Zázračný pomocník z Blízkého východu. Jak ulevit suché až atopické pokožce

Zázračný pomocník z Blízkého východu. Jak ulevit suché až atopické pokožce

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Blahodárná voda z Mrtvého moře je jeden z dalších přírodních léků, které přispívají ke zlepšení atopického ekzému. Nemůžete si zrovna zabalit kufry a dovolit si odletět na dovolenou? Nezoufejte. Benefitů výrobků s obsahem soli a bahna z Mrtvého moře si můžete užívat i v pohodlí vlastní koupelny.

Atopický ekzém patří k chronickým zánětlivým onemocněním kůže. Projevuje se nadměrnou suchostí a svědivostí pokožky, která může svědit až tak, že si ji pacienti škrábou až do krve. Rozpraskaná kůže pak nepříjemně bolí při každém pohybu a může nemocného omezovat v každodenním provozu. První příznaky se mohou objevit v raném dětství – často už v kojeneckém věku. Atopická dermatitida má dlouhodobý průběh s opakovanými novými záněty, jedná se tedy o nepříjemné onemocnění omezující běžný život. Podle dostupných zdrojů trpí touto chronickou formou kožního zánětu necelá desetina obyvatel České republiky, přičemž toto číslo je pouze orientační. Reálný počet atopiků je vyšší, neboť řada lidí si své problémy neuvědomuje a má tendenci je přecházet či léčit svépomocí.

Klasická léčba si žádá podpůrné prostředky

Klasická lékařská věda volí jako hlavní léčbu hormonální přípravky ve formě mastí, roztoků či mlék, tzv. kortikoidy. Jsou silně protizánětlivé a v akutních fázích jsou nepostradatelné, protože rychle ulevují od bolesti a dobře hojí. Kortikoidy se ale doporučují užívat v intervalech, neboť mají řadu nežádoucích účinků a při delším užívání představují velkou zátěž pro tělo. K doléčení a celkovému zahojení je proto vhodné volit méně agresivní podpůrné prostředky, které namáhané pokožce přinesou kýženou úlevu.

Mrtvé moře doma v koupelně

Mrtvé moře je považováno za nejbohatší vodní zdroj léčivých látek na světě. O účincích vody a soli z této nejníže položené vodní plochy na světě dobře věděli už naši předci ve starověku a uměli ji využít ve svůj prospěch pro zkrášlující i léčebné účely. Je to nejbohatší zdroj přírodních solí, které se tam hromadily po tisíce let. Přívlastek „mrtvé“ souvisí s absencí života v jeho vodách kvůli extrémně vysokému obsahu solí a minerálů. Obsah soli je totiž čtyřikrát vyšší než ve většině světových oceánů. A jak vám minerály a soli z Mrtvého moře mohou být prospěšné?

„Každodenním používáním kosmetiky s extraktem soli z Mrtvého moře zajistíte pokožce dokonalou péči, zamezíte jejímu vysušování a vyplavování minerálů z pokožky, které je způsobené častým mytím. Vysoký obsah minerálních látek obsažený v soli z Mrtvého moře je okamžitě nahradí,“ říká Kateřina Ludvíková, generální ředitelka společnosti NevO Dead Sea SPA zaměřené na výrobu kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře. „Působením vzácných výtažků dochází k podpoře přirozeného růstu buněk a ke změnám v buněčném metabolismu. Normální sůl má tendenci vlhkosti pokožce odebírat, zato ta z Mrtvého moře se usazuje na vnější zrohovatělé vrstvě pokožky, kde pak na sebe váže vodu. Tímto hydrataci naopak napomáhá,“ doplňuje Ludvíková. Jako kosmetický bonus přináší osvěžení a zanechává pleť jemnou a hebkou. Pravidelné koupele se solí z Mrtvého moře napomáhají detoxikaci a regeneraci pokožky, přirozeně ji čistí a podporují její prokrvení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?