Životní pojištění: Na co všechno se vztahuje a kdy se ho vyplatí sjednat?

Životní pojištění: Na co všechno se vztahuje a kdy se ho vyplatí sjednat?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Životní pojištění sice nepatří k nejčastěji sjednávaným pojišťovnickým produktům na trhu, má mezi nimi však své čestné místo. Jako jediné totiž nabízí určitou záruku osobám, kteří jsou na vás finančně závislí.

 

To je ostatně jeden z předních důvodů, proč lidé k životnímu pojištění v určitém věku přistoupí. Chtějí mít jistotu, že bude o jejich rodinu alespoň v něčem postaráno, pokud by se mělo „cokoli“ stát. A že se něco stát může, nám ukázala například i koronavirus, který po sobě zanechal nejen zdravotní, ale také ekonomickou spoušť. A zanechává ji doposud.

 

Obory jako gastronomie, hotelnictví a další služby, které jsou závislé na cestovním ruchu, se doposud nevzpamatovaly, a nikdo nemůže zaručit, že Českou republiku na podzim nečekají další restrikce. A přestože celkové průzkumy ukazují, že se následkem pandemie žádné velké propouštění nekonalo, nespočet lidí i tak přišlo o značnou část svého výdělku například kvůli karanténě nebo neschopnosti.  Na výdělku však nezřídka závisí včasné splácení hypotéky nebo zajištění rodiny s dětmi.

 

Rizikové životní pojištění ale myslí i na tyto situace, vztahuje se na smrt, invaliditu, úraz, hospitalizaci, závažná onemocnění a právě pracovní neschopnost. Při sjednávání pojištění lze některá rizika vyloučit a lze také stanovit různé pojistné částky na různá rizika. Taková částka pak bude vyplacena pouze v případě, že dojde k pojistné události. V opačném případě pojištění skončí po uplynutí pojistné lhůty, kterou si taktéž stanovíte.

 

Tím se rizikové pojištění liší od pojištění rezervotvorného, v rámci kterého je část zaplaceného pojistného investována do různých produktů na finančních trzích. Při ukončení pojištění vám je pak vyplaceno pojistné podle konkrétních podmínek pojišťovny. Pro čistě spořící účely se však tento druh pojištění doporučuje jen zřídka a mnozí odborníci radí jiný způsob investic.

 

Rizikové životní pojištění si také lze sjednat online, a to například na internetovém srovnávači pojištění Klik.cz, který za vás vybere dostupné nabídky na trhu a přehledně je srovná. Online také vyplníte základní údaje o sobě, zvolíte si jednotlivá rizika a výše pojistných částek a poté i pojišťovnu, která nejlépe splňuje vaše požadavky a potřeby. Po odsouhlasení podmínek smlouva automaticky vchází v platnost. Není třeba nic podepisovat, ani zasílat. Stačí, když pojištění zaplatíte řádně v termínu. Veškeré podrobnosti vám přijdou na e-mail a následně i doporučeně poštou.

 

Na Klik.cz zároveň pojištění mnohdy vyjde levněji a při jeho sjednání nemusíte nikam chodit a nečeká vás žádná zbytečná byrokracie. Vše je vyřízeno v řádu několika minut. Pokud tedy máte někoho, kdo je na vás finančně závislý nebo jednoduše potřebujete chránit i sami sebe, se sjednáním životního pojištění neotálejte.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?