Zvažujete online půjčku? Přečtěte si, jak nenaletět.

Zvažujete online půjčku? Přečtěte si, jak nenaletět.

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Doby, kdy byla půjčka otázkou několika dnů a nepříjemné byrokracie, jsou již nenávratně pryč. K penězům lze dnes přijít jednoduše, bez okolků a hlavně rychle. Spolu s uživatelsky vstřícnějším přístupem však přibývají i absurdní podmínky, o kterých ve chvíli uzavření smlouvy klient nemá ani ponětí. Jak při sjednání úvěru online nenaletět?

Vybírejte solidní instituce

Poskytovatelů online půjček je v dnešní době nespočet. Mnoho z nich ovšem slibuje možné i nemožné, což s sebou často nese netransparentní podmínky, které mohou klienty dostat do maléru. Vodítkem však mohou být indicie v podobě anonymního vyřizování žádostí a nespokojených recenzí ostatních uživatelů. Uzavírání smluv s pochybnými poskytovateli finančních služeb je navíc zbytečné, jelikož rychlé online půjčky poskytují i solidní a důvěryhodné společnosti, které slibují jednak rychlé řešení a jednak plnou zákaznickou podporu, která přijde vhod zejména, dostanete-li se do situace, kdy nemůžete splácet. Než se tedy k uzavření úvěru odhodláte, prve se o dané společnosti snažte dozvědět co nejvíce. Poptejte se mezi známými, jaké mají zkušenosti, nebo pátrejte po názorech ostatních na internetových fórech. Kladné zkušenosti mají klienti například s krátkodobými půjčkami od společnosti Ferratum Money, která patří mezi prvního nebankovního poskytovatele půjček, který získal bankovní licenci.

Podvodné praktiky

Pokud hledáte společnost, která nabízí rychlé online půjčky, při bližším prozkoumání zcela jistě narazíte na ty, které stále provozují podvodné praktiky. Mezi ty nejznámější patří půjčování peněz od soukromých osob, nutnost volat na zákaznickou linku, která je v naprosté většině případů zpoplatněna, či uhrazení poplatku za úvěr předem. Pokud na takové podmínky narazíte, vyhněte se takovým poskytovatelům obloukem. Výstražné světélko by vám mělo zablikat, i v případě, že daná společnost slibuje vyšší částku (v řádech sta tisíc) bez zbytečných průtah.

Porozumění všech termínů a podmínek

Když už najdete poskytovatele, kterému jste se rozhodli svěřit do rukou, nic nepodceňujte a vždy se ujistěte, že všem podmínkám plně rozumíte a nic vám neuteklo. Pokud si nejste jisti tím, co čtete, nebojte se zeptat někoho, kdo je v dané oblasti více znalý. Případně se na konkrétní body optejte ve společnosti, se kterou chcete smlouvu uzavřít.  Body, které by vám měly být naprosto jasné, jsou skutečná cena úvěru, informace o splatnosti, sankce v případě opožděných splátek, výše úrokové sazby a zda je možné celý úvěr splatit předčasně, případně za jakých podmínek. Odkazuje-li konkrétní smlouva na obecné podmínky, které jsou uvedené v odlišném dokumentu, ujistěte se, že přečtete i tento dokument. Stejně tak věnujte pozornost poznámkám pod čarou, různým dodatkům apod. Právě ty v sobě totiž často skrývají kličky a výjimky, které by se vám nemusely líbit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?