Atopický ekzém, alergie, astma… Rostoucí výskyt autoimunitních onemocnění může souviset s toxickou zátěží organismu

Atopický ekzém, alergie, astma… Rostoucí výskyt autoimunitních onemocnění může souviset s toxickou zátěží organismu

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Za posledních deset let dramaticky stoupá počet pacientů s civilizačními chorobami, které jsou spjaty se životním stylem západních zemí. V České republice žije asi 2,5 milionu alergiků, z toho údajně 800 000 trpí astmatem. Alergickou rýmu má 1,5 milionu lidí, atopický ekzém má diagnostikovaný zhruba milion pacientů. Většina těchto onemocnění postihuje nemocné kombinovaně, mají například astma i ekzém. Co za nárůstem těchto onemocnění vězí?

Statisticky lze říci, že každý druhý obyvatel České republiky má nějaký druh alergie. Alergenů přitom existuje nespočet: prach, ořechy, lepek, pyl, roztoči, zvířata a některé druhy ovoce a zeleniny, jako jsou jablka, hrušky, kiwi, rajčata, kořenová zelenina nebo třeba špenát. Nejběžnějším projevem alergie je rýma, ale řadíme sem i ekzémy a astma. Ještě před několika desítkami lety byli alergici spíše raritou. Dnes jejich počet v populaci vystoupal k takovým číslům, že za raritu se spíše považuje žádnou alergii nemít.

Na podzim a v zimě většinu míst v republice zahalí inverze, u země se budou držet výfukové plyny i jemný prachový popel. Ačkoli bylo o alergiích napsáno už vše, faktem zůstává, že jich kolem nás neustále přibývá. Nárůst alergií je možné pozorovat i v dětské populaci.

Bioinformační medicína doplňuje klasické lékařství

Klasické lékařství alergie léčit neumí, pouze je pomocí léků tlumí a zabraňuje jejich zhoršování. Ke zvládnutí alergií používá vakcíny vyrobené z alergenů a především antihistaminika, kterých se ročně spotřebují tuny. Spoustu chronických obtíží, ať už vás trápí alergie, bolesti hlavy či pohybového aparátu, zažívací těžkosti, lze přitom ovlivnit systémovým přístupem k problému.

Alternativní přístup nabízí bioinformační medicína, která se snaží zaplnit mezery klasické medicíny v celostním přístupu ke zdravotním problémům člověka. Její filozofie je postavena na přesvědčení, že tělo i mysl jsou spojité nádoby a představují propojené části jednoho energetického systému. I když detoxikační medicína neumí vysvětlit, kde se bere příčina alergií, dokáže cesty alergií sledovat. Pracuje více s psychikou člověka, protože alergie, stejně tak jako jiné reakce imunitního systému, jsou odrazem lidské psychiky a emocionality.

Řízená očista

Metoda řízené a kontrolované detoxikace se zabývá odstraňováním toxinů, které mohou být příčinou nejrůznějších potíží. Alergie si vysvětluje jako imunitní selhání, k němuž došlo následkem nahromadění toxinů v organismu. Toxiny se usazují v lidském těle vlivem životního prostředí, životního stylu či v důsledku jeho vlastních metabolických pochodů. „Konkrétní typ toxické zátěže je určen na základě měření elektro-akupunkturním přístrojem Salvia. Podle výsledků tohoto měření jsou pak doporučeny vhodné, čistě přírodní detoxikační přípravky. Díky nim se organismus zbaví příslušných toxických blokád, které brání jeho normálnímu fungování,“ vysvětluje mechanismus působení preparátů Marika Kocurová, marketingová ředitelka výrobce detoxikačních preparátů Joalis.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?