Banky se vrhly na malé a střední podnikatele. Nebojte se zeptat, jaké máte možnosti

Banky se vrhly na malé a střední podnikatele. Nebojte se zeptat, jaké máte možnosti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podíl malých a středních podniků na HDP v České republice se neustále zvyšuje. Každým rokem vznikne mnoho nových malých firem a start-upů. Zda se udrží na vlnách rostoucí ekonomiky a s ní i vysoké konkurence, se často ukáže velmi brzy. Dokáží-li obstát, je však také ukazatelem dobře fungující tržní ekonomiky země a banky si to čím dál více uvědomují.

 

V České republice se malé a střední podniky podílí na HDP zhruba 40 %. Malé podniky jsou definovány jako ty, které zaměstnávají do 50 osob a jejich maximální roční obrat není více než 10 milionů EUR, zatímco střední podniky mohou mít obrat až do 50 milionů EUR a maximální počet zaměstnanců do 250. Z dat ČSÚ lze zjistit, že v roce 2016 podnikatelskou činnost vykonávalo 1 144 417 právnických a fyzických osob s počtem zaměstnanců 0-249 a predikce dalšího vývoje byla vysoce pozitivní. Spolu s rostoucím počtem malých a středních podniků se zvyšuje i nabídka bank pro tento segment a lze očekávat vstřícnější přístup a širší portfolio možností financování podnikatelských záměrů.

 

Diverzifikace nabídek je na vzestupu, žádosti ale brzdí byrokracie

Mnoho bank začlenilo do svých portfolií nové produkty pro začínající podnikatele či malé a střední podniky. Zvyšující se počet nabídek nemusí ale nutně znamenat, že půjčku dostanete během pár dní. Banky se předhánějí v atraktivitě nabídek, často ale žádosti končí zamítnuté, jelikož podnikatel nedoloží dostatečné množství podkladů, které by tradičním bankovním institucím prokázaly váš fungující obchodní model. Pokud nemáte ručitele či nemůžete ručit majetkem a vaše podnikání je ve fázi rozjezdu, je lepší volbou poohlédnout se v nabídkách menších bank, které se často specializují na podporu segmentu malých a středních podniků. Jejich důvěryhodnost v očích českých podnikatelů v posledních letech významně vzrostla a nabídka je často více flexibilní k dynamickým potřebám malých společností.

 

Krizové období v podnikání nemusí nutně znamenat konec

Věříte vašemu podnikatelskému záměru, ale váš plán nepřináší zisk, tak rychle, jak jste si představovali? Potřebujete-li finanční pomoc k překlenutí náročného období hned, není nic jednoduššího, než si nechat zpracovat nabídku úvěru online. Například společnost Ferratum Business vám zašle návrh půjčky na základě vaší online žádosti do jednoho pracovního dne a to bez dokládání dalších dokumentů a bez administrativních poplatků. Takto lze zažádat až o 1,3 milionu korun. Dobrou zprávou je, že dnes již není nutné procházet komplikovanými a pomalými procesy, které často protáhnou čas, který je potřeba k získání finanční injekce na neúměrnou dobu. Nové bankovní instituce si uvědomují důležitost malých a středních podniků pro celkový zdravý růst ekonomiky.

 

 

 

O Ferratum Group:

 

Ferratum Group je mezinárodní poskytovatel mobilního bankovnictví a digitálních spotřebitelských a malých firemních úvěrů, distribuovaných a spravovaných mobilními zařízeními. Společnost Ferratum, která byla založena v roce 2005 a sídlí v Helsinkách ve Finsku, se rychle rozrostla do 25 zemí Evropy, Afriky, Jižní a Severní Ameriky a Asie a Tichomoří.

 

Jako průkopník v oblasti technologií digitálních a mobilních finančních služeb je společnost Ferratum v čele revoluce digitálního bankovnictví. Mobilní banka společnosti Ferratum, která byla uvedena v roce 2016, je inovativní platforma pro mobilní bankovnictví nabízející celou řadu bankovních služeb včetně digitálních plateb a převodů v reálném čase v rámci jedné aplikace. V současné době je k dispozici na pěti evropských trzích. V čele s jeho zakladatelem Jormou Jokelou má Ferratum přibližně 1,9 milionu aktivních a bývalých zákazníků, kteří mají nebo v minulosti měli jeden nebo více úvěrů (data k 31. prosinci 2017), z nichž více než 780 000 zákazníků má otevřený mobilní bankovní účet nebo aktivního zůstatek úvěru za posledních 12 měsíců.

 

V České Republice poskytuje společnost bankovní spotřebitelské úvěry pod značkou Ferratum Money a nově také podnikatelské úvěry pod značkou Ferratum Business.

 

Ferratum Group je vedena v Prime Standard Frankfurtské burzy cenných papírů pod symbolem “FRU”. Další informace naleznete na adrese www.ferratumgroup.com.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?