Barvou roku je jemná broskvová. Jak ji zakomponovat do interiéru?

Barvou roku je jemná broskvová. Jak ji zakomponovat do interiéru?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

S novým rokem přichází nové trendy a stejně tak i nová barva roku, kterou každoročně vyhlašuje Pantone Color Institute. Ten je považován za vůbec nejvyšší instituci ve svém oboru a více jak 20 let ovlivňuje rozhodování o vývoji a nákupu produktů v mnoha průmyslových odvětvích včetně módy nebo interiérového designu. Letošní barvou se stala barva Peach Fuzz, volně přeloženo jako broskvové chmýří. Jak tuto barvu zakomponovat do vašeho interiéru?  

Peach Fuzz

Podle výkonné ředitelky Pantone Color Institute Leatrice Eiseman zachycuje barva Peach Fuzz naše touhy o pečování o sebe a druhé. Je to sametově jemný odstín broskvové, který obohacuje mysl, tělo i duši. Je to barva zářící teplem a elegancí, spojuje mladistvost s věčností. „Tento odstín je velmi vřelý a komfortní. Rozzáří interiér, je-li správně kombinován. A stejně tak ho dokáže zútulnit, přesto osvěžit,“ dodává k tomu interiérová designérka Anke Glut. Ta zároveň dodává, že oproti loňské barvě, která byla velmi výrazná a hůře kombinovatelná, je ta letošní nadčasová a lze ji velmi jednoduše začlenit do interiéru. Anke Glut přináší tipy, s čím barvu Peach Fuzz kombinovat a kde vynikne nejlépe.

Kombinace s neutrálními odstíny

Peach Fuzz si nejlépe bude rozumět s neutrálními a jemnými odstíny. Dobře se sladí s odstíny bílé, šedé nebo béžové. Nemusíte se však bát ji zkombinovat ani s černou. „V malých interiérech bych ji na velkých plochách kombinovala s bílou barvou. V broskvovém odstínu můžete vymalovat celou jednu stěnu nebo vybrat tapetu s broskvovými akcenty. Naopak ve velkých prostorech se ji nebojte zkombinovat s tmavými odstíny, jako je například černá,“ říká Anke Glut.

Koberce osvěží interiér

Ideálním příkladem, kam přenést Peach Fuzz ve velkém formátu, jsou koberce nebo nejrůznější běhouny. „Sametově broskvové koberce vyniknou na skoro každém typu podlahu. Budou se skvěle vyjímat na materiálech, jako je beton nebo dřevo. Nebojte se ani různých geometrických vzorů,“ dodává Glut.

Elegantní doplňky

Dále je možné do broskvové barvy ladit i doplňky v interiéru. „Dovedu si představit nejrůznější vázy, svícny, květináče a dokonce i malé stolky nebo kusy nábytku. Poté záleží, co preferujete více. Chcete-li interiér provzdušnit, kombinujte je s doplňky v dalších neutrálních odstínech. Pokud naopak hledáte více živelný vzhled, kombinace se sytými barvami pro vás bude ta pravá. Peach Fuzz dovede interiéru vtisknout punc elegance a romantiky, dovede však být i divoká,“ uzavírá téma Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?