Jak přivést proces stěhování k dokonalosti? V první řadě vyměňte stres za systematičnost

Jak přivést proces stěhování k dokonalosti? V první řadě vyměňte stres za systematičnost

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kde mám zubní kartáček? Kam přišly doklady? Jeden pytel chybí! Možná byste dokonce přísahali, že si přesně vybavujete konkrétní tašku, kam jste veškeré cennosti uložili, ale po převozu jako by se po ní slehla zem. Chcete-li být proto bezprostředně po přestěhování ušetřeni podobně hektické situace, kdy se jednotliví členi domácnosti naštvaně a beznadějně přehrabují v množství krabic, tašek a igelitových pytlů, pak se na proces stěhování zaměřte již v jeho počátku.

Pokud vám to časové možnosti dovolí, dopřejte si nejprve dostatek času na rozmyšlení, jaký nábytek, oblečení a vybavení poputuje do nového domova s vámi. Pro ulehčení se řiďte pravidlem jednoho roku, které hlásá zbavit se všeho, pro což jste již déle než rok nenašli žádné využití. Ulehčí vám to nejen těžké emoční rozhodování, ale také obalový materiál a vynaloženou energii. Selekce je ovšem pouze začátek celého procesu, s dávkou systematického plánování se ho však vůbec nemusíte bát!

Vytvořte si kategorie

Pokud máte jasnou představu, co vše bude nutné přestěhovat, začněte si tvořit kategorie. Není nic horšího, než zabalit půlku věcí z kuchyně a přidat k nim například část z obýváku. Po chvíli tak zcela ztratíte přehled, kam jste které věci uložili, a v cílovém místě si tak nezajistíte nic jiného než naprostý chaos. Při balení se proto raději soustřeďte na balení nábytku a vybavení po jednotlivých místnostech a s další pokračujte až v okamžiku úplného vyklízení.

Zabalte si s přehledem

K ukládání předmětů využijte příslušné obalové materiály, vybírat můžete z bezpočtu variant, jako jsou pytle, krabice, látkové nebo plastové tašky či speciálně upravené vaky pro přepravu oblečení, obrazů a jiných cenností. Vždy však vybírejte takové materiály, které budou dostatečně odolné a určené pro požadovanou zátěž. Stěhujete-li se svépomocí vlastním automobilem, kritériem vašeho výběru bude také skladnost. Nejlépe se smístí kombinace pytlů a krabic, přičemž těžké a křehké předměty je lepší umístit do krabic, a lehčí jako je například oblečení do igelitových pytlů. Vždy však vybírejte kvalitní obal, u kterého budete mít jistotu, že se během stěhování neprotrhne nebo nepromáčkne. Široký sortiment materiálů vhodných pro stěhování naleznete například v internetovém obchodě Paketo.cz, kde si můžete nechat vytvořit stěhovací krabici přímo na míru. Při nákupu lze navíc využít velice chytrou službu vlastního potisku, kterou oceníte zejména pro vytvoření orientačních popisků.

I umístění v novém má svůj význam

Aby mohl být proces stěhování úspěšně završen, je důležité pamatovat také na rozmístění krabic bezprostředně po nastěhování. Ušetří vám to nejen nervy při vybalování, ale také drahocenný čas, který byste museli jinak vynaložit na hledání konkrétního předmětu. Budete-li se navíc v průběhu pečlivě věnovat vytvoření popisků krabic, bude pro vás finální třídění a umístění krabic do konkrétních místností naprostá hračka.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?