Jak správně vybrat kancelářskou židli?

Jak správně vybrat kancelářskou židli?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Výběr správné kancelářské židle je klíčový. Tento kus nábytku se často podceňuje, přestože na židli trávíme i několik hodin denně. Nesprávná kancelářské židle může negativně ovlivnit zdraví zad, krční páteře a do budoucna způsobit řadu chronických problémů. Jaké faktory byste při výběru měli zohlednit?

Ergonomie na prvním místě

Prvním a základním faktorem je ergonomie. Kancelářská židle by měla být navržena s ohledem na podporu správné polohy těla, zejména páteře. Ergonomická židle by měla umožňovat nastavení výšky sedadla, hloubky sedáku, opěrky zad a opěrky pro ruce. Pokud patříte mezi jedince, kteří jsou vysocí, zkontrolujte si šířku židle a zda má dostatečnou hloubku sedáku. Naopak, jste-li drobnější postavy, volte židli s menší hloubkou, abyste v ní neplavali. Komfort při sezení je na prvním místě.

Materiál

Důležitým aspektem je také materiál, ze kterého je židle vyrobena. Kvalitní polstrování a prodyšný materiál mohou přispět k pohodlí během delšího sezení. Výběr materiálu by měl zohledňovat i jednoduchou údržbu a odolnost proti opotřebení. Na webu společnosti MAKRA DIDAKTA, která se specializuje na výrobu nábytku do škol a školek, máte možnost si nakonfigurovat židli s vlastními parametry. Vybrat si můžete nejen druh materiálu, ale také barvu.

Nastavitelnost

Dalším klíčovým faktorem je nastavitelnost židle. Každý člověk je jedinečný a má odlišné potřeby a rozměry. Proto by židle měla nabízet možnost individuálního nastavení pro každého uživatele. Nastavitelnost by měla zahrnovat nejen výšku sedadla, ale také sklon opěrky zad, polohu opěrky pro paže a další detaily. Zajímat by vás také měla nosnost židle. Většina kancelářských židlí má nosnost do 120 kilogramů, najdou se ale i takové, které mají nosnost do 150 kilogramů.

K čemu budete židli využívat

Při výběru kancelářské židle je důležité také vzít v úvahu typ práce, kterou vykonáváte. Pokud pracujete s počítačem a trávíte většinu času sedící za stolem, ergonomická židle s podporou pro páteř a správným sklonem sedadla bude ideální volbou. Na druhou stranu, pokud provádíte různorodé úkoly a často vstáváte a posazujete se, může být vhodnější židle s větší flexibilitou a pohyblivostí. Příkladem jsou houpací stoličky, které umožňují pohyb ve všech směrech a nutí vás aktivně zapojovat zádové i břišní svaly. Houpací kancelářské stoličky taktéž pořídíte na webu MAKRA DIDAKTA.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?