Kdy povolat do akce interiérového designéra?

Kdy povolat do akce interiérového designéra?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Stavbu nového domu nebo rekonstrukci na počátku většinou provází nadšení, zatímco v koncové fázi výjimkou nebývá rozčarování a čiré zoufalství nad tím, co vše se nepodařilo domyslet kvůli nedostatku zkušeností. V takových situacích naplno pocítíte nejen důležitost makro celku stavby, ale také správného rozvržení a uspořádání interiéru. I

Interiérový designér nejsou vyhozené peníze

Když se řekne interiérový designér, každému naskočí nějaká představa, čemu se takový člověk asi věnuje. Přesto kolem ní panuje kolem ní řada mýtů. Jedním z nejčastějších je ten, že je to zbytečný a drahý luxus. Pořád ještě můžete zaslechnout názor, že si ji kupují jen ti, kteří nevědí co s peněz a nemají čas na to, co běžný člověk zvládne sám.

„Práce interiérového designéra není zadarmo, ale mít takového odborníka na své straně při navrhování nového bydlení či rekonstrukci toho stávající se mnohonásobně vyplatí. Podobně jako jinde, i mezi interiérovými designéry se najdou tací, kteří si účtují neadekvátní sumy. Je jen na nás, abychom si vybrali toho správného a dostali jsme za zaplacenou investici odpovídající práci,“ říká interiérová designérka německého původu Anke Glut, která působí v Česku už mnohé roky. Za tu dobu tady spoluvybudovala a deset let řídila společnost zabývající se prodejem podlahových krytin. Řemeslu se naučila na škole designu IDK v Praze.

Cena za poskytnuté služby by měla být od začátku transparentní. „Nastavte si ji už na počátku spolupráce a domluvte se, jaké služby už budou nad rámec. Je nezbytné, aby vám designér seděl jako člověk. Díky tomu se v jeho přítomnosti budete cítit přirozeně, uvolníte se a lépe vám půjdou vysvětlit vaše představy, které zatím existují jako vize. Nikdy si nenechte vnutit něco, co se vám nelíbí,“ doplňuje Glut.

Přidaná hodnota interiérového designéra

Interiérový designér má tu výhodu, že celý prostor interiéru vnímá jinak než my. Dokáže si vytipovat jeho přednosti i slabá místa a v navrženém konceptu s nimi pracovat tak, aby byl potenciál vašeho příbytku, ať už estetický, či praktický, využitý na maximum. Výsledkem by měl být domov, kde se budete cítit příjemně, ale nejen to – důležité je také funkčně zařízený prostor, který vám poskytne zázemí na vše, co doma rádi dělát.

„Skutečný profesionál vám pomůže vyhnout se častým chybám, jejichž odstranění by vás později stálo nemálo energie i finančních prostředků. Při výběru toho pravého odborníka dejte na doporučení a zeptejte se na reference. Doporučuji také projít si jeho portfolio. Fotografie hotových realizací vám napoví, jak designér pracuje a jestli je to to, co hledáte,“ radí Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?