Kuchyňky pro děti jsou nezbytnou výbavou každé školky. Jak vybrat tu správnou?

Kuchyňky pro děti jsou nezbytnou výbavou každé školky. Jak vybrat tu správnou?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Dětské kuchyňky nejsou čistě jen dívčí záležitostí. Zabaví stejně dobře i kluky – i malí kluci totiž rádi vaří a můžou snít třeba o tom, jak se jednou stanou světově známým michelinským šéfkuchařem. Proč tedy nepodpořit jejich zájem a nedopřát jim perfektní a bezpečné zázemí na to, aby mohli začít trénovat? Tu správnou kuchyňku do výbavy mateřské školy vybírejte pečlivě, aby dětem pomohla rozvíjet jejich přirozenou zvídavost.

Nadčasová hračka pro všechny generace

Věrohodná zmenšenina opravdové kuchyně nabízí skvělý zážitek ze hry. Děti se při hře mohou naučit nejen vařit, ale osvojí si i řádné stolovací návyky. Dětské kuchyňky jsou tolik populární, protože umožňují dětem zkoumat a zažít detailně svět dospělých – malí kuchtíci si mohou vyzkoušet přípravu jídla, práci s domácími spotřebiči, ale také sklízení ze stolu, mytí nádobí nebo obsluhu myčky.

„Jen máloco fascinuje malé děti tak jako to, co se děje během přípravy jídla v kuchyni. Malí pomocníci se rádi pletou pod nohama, vytahují kuchyňské náčiní ze skříněk a nejraději by se zapojili i do samotné přípravy jídel. Dětské kuchyňky dnes koupíte i propracované do posledních detailů a s bohatým příslušenstvím. Můžete k ní dokupovat různé doplňky a potřebné komponenty, od nádobí na vaření i stolování až po imitaci potravin z různých materiálů,“ říká Martin Kraus ze společnost MAKRA DIDAKTA, která je dodavatelem kvalitního vybavení do mateřských i základních škol kvalitní české výroby.  Dnes už nepřekvapí ani velmi realistická provedení kuchyněk s pokročilými funkcemi nebo dokonce zvukovými či světelnými efekty pro maximální zážitek.

Co by měla splňovat dětská kuchyňka

Dětská verze kuchyňky je vhodná už od dvou let věku. Menším dětem vyhovují spíše jednodušší modely ve výrazných barvách bez drobného příslušenství, které by snadno mohlo u malých dětí způsobit nehodu. A naopak, čím jsou děti starší, tím více ocení propracované, realistické detaily. Větší roli bude hrát také celkový design a neutrální barvy.

Neméně důležitým aspektem při výběru je i materiál. Na e-shopu Makra.cz najdete dřevěné kuchyňky, které působí reálněji než jiné například z plastu. Dřevo je pevný a stabilní materiál, což se hodí zvláště u dětí, které občas zachází s hračkami nešetrně a podrobují je různým pokusům. Budete tak mít jistotu, že se kuchyňka na děti při hraní nezbortí. Dětem navíc bývá struktura dřeva velmi příjemná na omak.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?