Kůže zrcadlí stav celého organismu. Může odhalit toxickou zátěž orgánů i emocionální nerovnováhu

Kůže zrcadlí stav celého organismu. Může odhalit toxickou zátěž orgánů i emocionální nerovnováhu

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kůže je největším orgánem lidského těla. Plní hned několik důležitých funkcí – má termoregulační schopnost, zastává funkci imunologickou a v neposlední řadě i smyslovou – cit pro tlak, bolest, chlad.  Není to však jen plášť přes naše tělo, má mnohem důležitější vypovídající hodnotu. Můžeme ji vnímat jako mapu organismu a podle různých potíží na různých místech sledovat zdraví a funkčnost důležitých životních orgánů.

Zdravá a hezká kůže patří mezi hlavní atributy krásy u mužů i žen. Problematická pleť, lišeje, ekzémy, akné či atopický ekzém dokáží pěkně potrápit i na duši, zvláště pokud se potíže střídavě zhoršují a jejich průběh je nevyzpytatelný. Spolehlivě se totiž dokáží přihlásit zrovna v tu nejnevhodnější chvíli.

 „Na kůži se odráží aktuální stav našeho organismu. Kromě stavu a fungování jednotlivých vnitřních orgánů se na ní projevuje také naše emoční naladění. Jinými slovy, kůže nám dává najevo, co bychom mohli a měli pro naše tělesné i duševní zdraví udělat. Je to cenná zpětná vazba,“ vysvětluje Ing. Marika Kocurová, marketingová ředitelka přírodních detoxikačních preparátů Joalis.

„Kožní problémy bývají také častou reakcí a zároveň projevem psychických problémů. Vlivem stresu, obav a úzkostných pocitů může nejen dojít ke zhoršení chronického kožního onemocnění, ale také se může objevit kožné onemocnění nové, jako je třeba ekzém nebo kopřivka,“ doplňuje Kocurová. Kůže je podle tradiční čínské medicíny jeden z nejpodstatnějších orgánů vyjadřujících rovnováhu mezi duší a tělem. Neměli bychom proto projevy chronických potíží na kůži ignorovat.

Řízená vnitřní očista organismu – C.I.C. metoda

Ke znovuobnovení přirozené ochranné bariéry kůže a odeznění potíží je třeba nastartovat správnou činnost lymfatického systému. Právě lymfatický systém totiž zajišťuje odvod toxinů z kůže. Není součástí oběhové soustavy, tvoří jednosměrnou dráhu z mezibuněčných prostor do krve. Skrze lymfu se odvádí vysokomolekulární látky, pro které je stěna kapilár nepropustná, proto je nepostradatelným pomocníkem v situaci, kdy se toxiny „vrazí“ do kůže. S pročištěním organismu efektivně pomáhá metoda kontrolované vnitřní očisty, jež je postavena na propracovaném systému doplňků stravy na přírodní bázi.

„Při opakovaných zánětech kůže je klíčová detoxikace lymfatického systému. Na tu je určen přípravek Lymfatex s obsahem kozince a dalších bylinných extraktů,“ říká Marika Kocurová. „Dále je důležité pročistit slezinu, největší lymfatickou uzlinu, zodpovědnou za filtraci lymfy a imunitní procesy. Na to je určen přípravek VelienDren. V neposlední řadě je třeba zaměřit se na imunitní řízení plic pomocí RespiDrenu, který ovlivňuje tok krve a proudění lymfy. Při nesprávném fungování plic tekutiny ve tkáních stagnují,“ doplňuje Kocurová.

Metoda řízené vnitřní očisty C.I.C. je metoda holistická (holos znamená celý), zabývá se tedy zdravotním stavem člověka z celostního pohledu. V souladu s tímto přístupem je třeba dívat se na zdraví člověka jako na spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?