Léčivé účinky moringy – s čím vším nám dokáže pomoci?

Léčivé účinky moringy – s čím vším nám dokáže pomoci?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Patrně každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svůj zdravý životní styl, se již v rámci svého snažení setkal s takzvanou superpotravinou. Vedle řasy chlorelly, brazilské bio acai či zeleného ječmene, na jejichž přítomnost mezi běžným sortimentem jsme si již zvykli, proniká na trh dalších ze zelených „superfoods“ – moringa olejodárná!

Superpotravinou současnosti se jí neříká nadarmo. Přestože je pro své léčebné účinky v zemích Afriky, Arábii a Indii známá již po dlouhá léta, u nás si však dobrou pověst zatím stále buduje. Bezesporu ji lze ovšem označit za kvalitní zdroj vitamínů a minerálů a její obrovskou výhodu představují také široké možnosti využití – rostlinu lze zpracovat celou od kořenů až po plody. A pokud ve vás brčálově zelený prášek, prostřednictvím kterého se s moringou v České republice nejčastěji setkáváme, nevzbuzuje příliš mnoho důvěry, pak vězte, že je to naopak jedna z nejlepších potravin, kterou můžete svému tělu nejen v těchto sychravých dnech dopřát.

Jak moringa pomáhá?

Kromě již zmíněného prášku lze moringu pořídit v podobě tablet, kapslí nebo čajů. Všechny formy jsou nabité živinami, vitamíny, minerálními látkami i proteiny. Rostlina navíc obsahuje téměř padesát antioxidantů, esenciální aminokyseliny a čistě rostlinný hormon zeatin, který zpomaluje proces stárnutí buněk a přispívá k vyrovnání hormonální hladiny. Látky obsažené v morinze zároveň příznivě působí na pleť a posilují celkovou imunitu organismu. Díky vysokému obsahu vlákniny napomáhá moringa činnosti metabolických procesů potřebných při redukci hmotnosti, je tedy ideálním doplňkem stravy při hubnutí, kdy díky chromu navíc pomáhá odbourávat stres.

Kombinace, díky kterým zacílíte na další zdravotní komplikace

Na náš trh proniká stále více produktů kombinující moringu s dalšími rostlinami ve snaze maximálně podpořit její léčebné účinky. Na eshopu moringamix.cz tak máte možnost zakoupit jedinečné čajové směsi, které pozitivně působí na organismus a zároveň cílí na konkrétní zdravotní problém. Patří mezi ně například čajová směs s fenyklem, která má pozitivní vliv na tvorbu mateřského mléka, zmírňuje nadýmání a usnadňuje vykašlávání, dále směs se šalvějí, která taktéž příznivě ovlivňuje proces stárnutí buněk a je tedy výbornou volbou při zvládání menopauzy, nebo směs s heřmánkem, který pozitivně ovlivňuje dobrou náladu a je ideálním pomocníkem při nachlazení.

Dodržujte zdravý životní styl

Ačkoli může být konzumace moringy podstatnou součástí v boji proti různým zdravotním neduhům, není jediným faktorem udržující náš organismus v kondici. Pokuste se proto svou pozornost zaměřit především na vhodnou životosprávu a zařadit mezi své každodenní aktivity více pohybu. Zejména v zimě je také důležité dodržovat odpovídající pitný režim a dbát na příjem dostatečného množství živin ve formě vyvážené a pestré stravy. Vzhledem k tomu, že je náš organismus neustále vystavován každodennímu stresu, pomůže k celkovému uvolnění napětí také odpovídající odpočinek a dostatečné množství nerušeného spánku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?