Nejvýdělečnější byty pro turisty? Lokalita a výjimečný design

Nejvýdělečnější byty pro turisty? Lokalita a výjimečný design

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pořídili jste byt, který plánujete krátkodobě pronajímat turistům? Předpokladem pro maximální zisk je skvělá lokalita a unikátní design, který přitahuje zájemce o ubytování jako magnet. Na co byste si při zařizování bytu měli dát pozor? A vyplatí se najmout interiérového designéra?

Ubytování přes platformy, jako je Airbnb, je na vzestupu. Uvádí se, že celosvětově tuto platformu používá více než 150 milionů uživatelů. Důvodů je pro to hned několik. Jeden z nich je, že tu najdete výjimečné nemovitosti, které se od neutrálních a chladných hotelových pokojů nemohou více lišit. „Moderní turisté chtějí mít na výběr a na svých cestách hledají něco výjimečného. Promyšlený a originální design interiéru zvyšuje míru obsazenosti a návratnost investice,“ říká interiérová designérka Anke Glut. Jaké otázky byste si měli zodpovědět, než se pustíte do zařizování?

Kdo je vaše cílová skupina?

Identifikace vaší cílové skupiny je klíčem k úspěchu. Pomůže vám odhadnout, jak byt zařídit, a určit, co by v něm nemělo chybět. „Můžete se zaměřit na rodiny s dětmi, cestovatele se psem, turisty hledající luxus nebo digitální nomády. Jakmile určíte, kdo je vaše cílová skupina, uzpůsobte jí ubytování na míru. Tak například digitální nomádi ocení pohodlný a dobře vybavený prostor pro práci. Rodiny s dětmi zase budou preferovat dětský koutek s hračkami. Přemýšlejte jako turista vaší cílová skupiny a odpovězte si na to, co byste v ubytování ocenili vy, kdybyste byli na jeho místě,“ vysvětluje Anke Glut.

Při zařizování mějte na paměti lokalitu

Design bytu by měl odpovídat lokalitě, v jaké se nachází. Městský byt si žádá jiný přístup než venkovský dům. Zatímco ve městě hledáme útočiště před vírem velkoměsta, na venkově chceme naopak prostor otevřít přírodě. „Naslouchejte příběhu místa. V srdci města vás očarují interiéry s minimalistickým nádechem, promyšleným úložným prostorem a zelení, která vnese kousek přírody mezi betonové stěny. V kontrastu s tím stojí venkov, kde dominují přírodní materiály, robustní nábytek a velká okna, která domov zaplaví sluncem,“ dodává Anke Glut.

Vyplatí se zainvestovat do interiérového designéra?

Výjimečnost a neotřelost interiéru je nejen vaší vizitkou, ale také klíčem k úspěchu. Jedinečný interiér dokáže z pohledu návštěvníka transformovat běžné ubytování na nezapomenutelný zážitek. Designér vnese svěží pohled a profesionální znalosti a také schopnost vykouzlit prostor, který v sobě snoubí funkčnost a originalitu. „Málokdo si uvědomuje, že detaily jako barevná harmonie, promyšlené osvětlení či kvalitní materiály mohou zásadně ovlivnit recenze, a tím zvýšit obsazenost bytu. Profesionálně zařízený byt vzbuzuje důvěru a zvyšuje zájem, což se promítá do vyššího výnosu z pronájmu,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?