Obdarujte své blízké dárkem, který jim vykouzlí úsměv na tváři

Obdarujte své blízké dárkem, který jim vykouzlí úsměv na tváři

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože mají vánoční dárky představovat tu část Vánoc, na kterou se všichni těší, s postupem let čím dál více lidem tak akorát dělají vrásky. Hlavním problémem je totiž zpravidla to, že málokdo vlastně ví, co svým blízkým každý rok pořizovat. Trápí-li podobná otázka i vás, nechte se inspirovat naším tipem.

Podstata vánočních dárků

Když přijde na vánoční dárky, populace se většinou dělí na dvě skupiny. Ta první tvrdí, že o dárcích to během svátků vůbec není a snaží se je zcela ignorovat. Ta druhá pak na dárcích celé Vánoce staví. Ať už však patříte do první či druhé skupiny, skoro vždy se najde někdo, u koho cítíte, že byste mu něco dát měli či chtěli. Dárky se však staly nedílnou součástí Vánoc až někdy v 19. století, a tak je lze ve srovnáním s vánočními svátky považovat za poměrně mladou tradici. Jejich podstata je ale v současnosti vnímána trochu jinak, než jak tomu bývalo dříve. Vánoční dárky mají přinášet hlavně radost a ti, kteří je kupují, by se v ideálním světě s jejich pořízením něměli moc trápit. Vhodné je se tak na nákup dárků vydávat s dobrou náladou a snažit se je vybírat očima obdarovaného. Dárky by vás zároveň neměly zruinovat, jejich hodnotu totiž neurčuje pořizovací cena, ale to, jak velkou z nich bude dotyčná osoba mít radost.

Nasnadě je tak koupit něco, co obdarovanému vykouzlí úsměv na tváři a zanechá v něm vzpomínky, které jsou a vždy byly daleko hodnotnější než jakékoli materiální věci. Za nás můžeme doporučit například nejrůznější vouchery na zážitky či adrenalinové hry.

TEPfactor Slapy

Oblíbená je v posledních letech třeba adrenalinová hra TEPfactor, kterou naleznete v malé obci Chotilsko nedaleko Slapské přehrady. Hra se hraje v teple pod střechou zábavního centra, a tak sem lze zavítat za jakéhokoli počasí. A v čem TEPfactor spočívá? Hru tvoří 25 zapeklitých úkolů, které řeší týmy po dvou až pěti lidech. Každý tým si před začátkem hry zároveň vybere kategorii, na kterou budou úkoly zaměřené podle toho, co je jim nejbližší. K vybrání jsou kategorie zaměřené na zručnost, logiku, fyzičku a trpělivost.

S každým vyřešeným úkolem tým zároveň sbírá indicie, které mu pomohou otevřít truhlici s pokladem, ze kterého si navíc každý může odnést to, co unese. Každý úkol lze řešit opakovaně, platí se totiž za odehrané minuty. S sebou by si účastníci měli vzít pohodlné oblečení a obuv, dobrou náladu a odhodlanost. U některých úkolů totiž možná budete muset zajít dál, než jste zvyklí. „TEPfactor posouvá hranice. O tom to u nás je. Vyzkoušíte si zde nejrůznější aktivity a procvičíte nejen svaly, ale i mozek. Z toho důvodu se u nás baví všechny věkové kategorie a lidé různých povah. Na každého tu totiž čeká něco,“ dodává Tomáš Chroust, zakladatel TEPfactoru.

Hra je proto vhodná jak pro sportovce, tak i pro ty, kteří fyzickým aktivitám jinak neholdují a užívají si spíše nejrůznější hlavolamy a hádanky. Neváhejte tak s koupí poukazu na hru, který lze během několik málo sekund zakoupit online na webových stránkách TEPfactoru. Poukaz pořídíte již od 500 korun a jeho platnost je půl roku od zakoupení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?