Oblečte váš interiér do jarního. Jak na to?

Oblečte váš interiér do jarního. Jak na to?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pokud si v průběhu roku zkrášlujete bydlení sezónní výzdobou, neměli byste zaspat ani s příchodem jara. Tak jako jaro přináší přírodě svěží zeleň a barevnost, měli byste svěží nádech vnést i mezi čtyři stěny vašeho domova. Nemusí jít o nákladnou přeměnu, která vyžaduje povolání party řemeslníků. Stačí si pořídit ty správné dekorace nebo vyměnit bytový textil a jarní vánek zavane i k vám.

 

Letmé závany jara a první hřejivé sluneční paprsky nám vlévají do žil energii a s konečnou platností nás probouzejí ze zimní letargie. Není tedy divu, že s nástupem jarních měsíců většina z nás pocítí touhu dělat pořádek v domácnosti. Nejde ale jen o úklid prostoru, který obýváme. Aby v našem domově zavládl typicky jarní optimismus nových začátků, musíme mu dodat nový, svěží nádech.

Nový nádech do interiéru

Po ponuré zimě interiér nejlépe oživíte v duchu hesla „v jednoduchosti je krása“ už jen tím, že si pořídíte jarní květiny, ať to budou řezané tulipány z farmářských trhů, nebo narcisky či hyacinty v květináči. Pokud nejste milovníky barevných květů, svěžest do obydlí přinese i obyčejné krásně vzrostlé jarní osení. Říká se, že ďábel se skrývá v detailu, proto se spíše než na velké a nápadné změny soustřeďte na drobnosti. Jarní ubrus na stůl, dekorativní polštáře, proutěné košíky, obrazy, dekorativní předměty s mláďaty zvířat, podomácku vyrobené ozdoby ze dřeva, textilu nebo slámy… možností je nekonečně.

Kusový koberec – malá, ale efektní změna

Díky kusovým kobercům si můžete každou sezónu dopřát jinak laděný interiér. Jejich hlavní úlohou je zútulnit a zateplit interiér. Kromě toho, že mají koberce bezesporu výborné izolační vlastnosti a podílí se na celkovém estetickém vzhledu místnosti, jsou to také slušivé doplňky našich podlah. Prakticky žádný rozměr dnes není problém. Kusové koberce pořídíte v nejrůznějších rozměrech i tvarech. Nabídka je tak rozmanitá, že bez problému seženete kousek na míru vašemu pokoji. A jaké s nadcházejícím ročním obdobím vybrat barvy a vzory?

„Bytový textil jako třeba kusové koberce, závěsy, potahy, polštářky či dekorace snadno vyměníte, až aktuální trendy odvane čas nebo teplé měsíce vystřídá zima a tuhé mrazy. Navíc vám neudělají díru do rozpočtu,“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na bytový textil a podlahové krytiny z Koberce Trend. „S příchodem jarem uberte na svém barevném konzervatismu a pořiďte si stylové koberce v barvách jara. Barva svěže zeleného pažitu, červených máků nebo žlutých tulipánů – to přivane svěží vánek i pozitivní náladu do každého domova,“ říká Stuchlíková a dodává: „Pokud si pořídíte vzorované a vícebarevné koberce, nezapomeňte je sladit s ostatním bytovým textilem, jako jsou například závěsy, deky nebo polštáře.“

Výběr podle vlasu

Při koupi kusového koberce musíme vzít v úvahu hned několik faktorů. Předně je to délka vlákna. Velmi krátké vlákno je vhodné spíše tam, kde od koberce očekáváme, že snese velkou zátěž. Jde například o koberce do zatěžovaných místností, jako je kuchyň nebo dětský pokoj. Oproti tomu větší délka vlákna znamená větší pohodlí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?