Při hledání nového nájemníka buďte obezřetní, ledabylost by vás v důsledku mohla přijít draho

Při hledání nového nájemníka buďte obezřetní, ledabylost by vás v důsledku mohla přijít draho

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Poptávka po bytech k pronájmu stále roste, a to především po bytech s dispozicemi 2+1 či 2+kk, které jsou umístěné v atraktivních lokalitách. Dalo by se tak předpokládat, že majitelé takovýchto nájemních bytů jsou ve výhodě a mohou si klást podmínky. A přestože toto tvrzení není zcela nepravdivé, hledání spolehlivé nájemníka je zdlouhavým procesem, který si žádá obezřetné jednání a pečlivost.

Výjimkou totiž bohužel nejsou nájemnici s tendencemi byt ničit či platit nájemné se zpožděním a v nejhorším případě jej neplatit vůbec. V takovém případě mají však majitelé nemovitosti poměrně svázané ruce a případné vystěhování nájemníka může trvat klidně i několik měsíců. Proto se doporučuje přistupovat k zájemcům o byt tak, aby k takové situaci v budoucnu vůbec nedošlo. Lze to ale vůbec?

Předpokladem je ověření každého zájemce nejen u předchozího nájemce, ale také například u zaměstnavatele či v Centrálním registru dlužníků. S přibývajícím počtem zájemců je tak ale nutné počítat s nemalou časovou investicí a s hraním si na detektiva. Že se tento proces vymyká vaší představě o bezproblémovém přivýdělku? Pak je možná na čase zvážit profesionální správu nemovitosti s garantovaným nájmem.

Tuto službu v České republice nabízí například i nezávislá realitní společnost Bohemian Estates, která za předem domluvený poplatek garantuje pravidelný příjem z nájemného a nulové starosti. Služba je tak určena všem, kteří chtějí pravidelně inkasovat nájemné a nezaobírat se tím, co se stane, když není nemovitost zrovna obsazena nebo když nájemníci neplatí. Bohemian Estates zaručuje inzerci nemovitosti, hledání spolehlivého nájemníka, jeho prověření v registru dlužníků, přepis energií, pojištění nemovitosti, vybírání a upomínky nájemného, zajištění oprav a pravidelné údržby a pravidelný online report nemovitosti. Nájemce se tak nemusí starat prakticky o nic, a navíc je mu po skončení smlouvy garantováno vrácení nemovitosti v původním stavu. Odpadají tak zároveň starosti i s nájemníky se sklony majetek demolovat.

Díky spolupráci se všemi významnými realitními portály, mezinárodními společnostmi a školami je průměrná doba, kdy Bohemian Estates zajistí nového nájemníka, dva týdny. Využívá totiž i cíleného marketingu v místě nemovitosti, zároveň mají však výhodu několikaleté praxe, a tak dokážou efektivně selektovat nájemníky, u kterých hrozí problémy. To, zda je nemovitost obsazená, je však pro majitele nemovitosti nepodstatné. Nájemné je totiž vypláceno v každém případě.

Cesta profesionální správy nemovitosti se službou garantovaného nájmu je tak nejideálnější volbou nejen pro ty, kteří na příjem z pronájmu spoléhají, ale také pro ty, kteří svůj volný čas raději věnují něčemu jinému než starostem spojeným s touto činností.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?