Pusťte se s dětmi o letních prázdninách do tvořivé činnosti

Pusťte se s dětmi o letních prázdninách do tvořivé činnosti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zábava v režii dětí dnes bohužel často vypadá tak, že sedí s očima přilepenýma na monitoru u počítače, případně nedají z ruky chytrý telefon. Rodiče by měli být schopni nabídnout jim jinou alternativu – tvořivou zábavu, při které si budou jejich ratolesti skutečně hrát a která je nejen pohltí, ale zároveň si jejím prostřednictvím zlepší zručnost a rozvinou kreativitu. A kdy jindy se dětem po této stránce věnovat než v čase letních prázdnin?

„Děti s naprostou přirozeností, aniž to vědí, milují tvůrčí činnost. Jsou hravé, odvážné a bezprostřední. V Idea Creative věříme, že v každém dítěti je skrytý umělec a jeho talent je třeba podporovat a rozvíjet. Systematické práci s dětmi se věnujeme již několik let. Nejen v rámci pravidelných dětských tvoření či příměstských kreativních táborů, ale i pořádáním tvořivých dílen ve školách, školkách či na rodinných a firemních oslavách,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy Idea Creative, která provozuje mimo jiné i e-shop s výtvarnými a kreativními pomůckami Koralky-dekorace.cz.

Pokud chcete z vašeho syna či dcery vychovat nápaditého a podnikavého člověka, pak vězte, že jednoduchý návod na to nenajdete. Čas a energie investované do rozvoje dětí nikdy nepřijdou nazmar a vždy se vyplatí. Tvůrčí osobnosti se vyznačují tím, že stále hledají nová, neotřelá řešení, mají pružné myšlení, jsou vnímavé, spontánní a zvyklé čelit novým situacím ne jako problémům, ale výzvám.

Zvláště malým dětem je třeba dopřát dostatek volného prostoru pro objevování. Absolutní volnost je pochopitelně také na škodu, ale nebuďte přehnaně úzkoprsí a dejte své ratolesti prostor, aby získala s věcmi kolem sebe vlastní, nepřenositelnou zkušenost. Spíše než „hotové“ hračky kupujte ty, se kterými musí dítě ještě aktivně pracovat. Ideálně takové, které podporují společné tvoření s rodiči.

„Výhodou kreativních hraček a pomůcek je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové věci. Zejména rodiče ocení, že se tvořivou činností mohou děti zabavit i samy, a dospělí tak získají vzácnou chvíli klidu,“ říká Pachmanová. Skvělý prostor pro všestranný rozvoj osobnosti v dětství, dospívání, ale i v dospělosti nabízí kreslení a malování.

„Britská značka potřeb na malování a kreslení Chameleon vyvíjí a vyrábí profesionální psací potřeby, které svou unikátní funkcí posouvají klasické fixy a popisovače na novou úroveň. Využijí je jak laici, tak profesionální kreslíři. Ať už jste zvědavý junior, aspirující malířský amatér, vášnivý kreslíř nebo kreativní tvořitel, Chameleon vám pomůže dosáhnout výsledků, o kterých sníte. Pokud jste student, úspěšný umělec nebo profesionální designér, Chameleon fix je schopen váš umělecký projev posunout dále,“ říká Lenka Pachmanová z Idea Creative.

Patentované fixy a popisovače Chameleon jsou unikátní svého druhu. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců můžete přecházet z barvy do barvy. Je to tedy ideální nástroj pro všechny, kteří milují barevné umění a oceňují ho ve všech podobách a odstínech.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?