Sofistikovaná relaxace, která vám vrátí hodiny strávené prací

Sofistikovaná relaxace, která vám vrátí hodiny strávené prací

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nenechte se mýlit, že křesla ušák patří historii. Tato klasika sice zažila největší boom v 50. letech minulého století, nepatří však proto na půdu. Léty ověřené dokonalé pohodlí vrací sofistikovaná křesla opět do hry. Vaše návštěvy si budou lámat hlavu, jak dosáhnout podobné atmosféry pohodlí a relaxu. Bez ušáka to však jen tak nepůjde.

 

Vizuální dominanta prostoru

Na trhu v dnešní době naleznete spoustu typů křesel od relaxačních, přes čtecí až po klasická. Žádné z nich nedodá prostoru takové kouzlu jako křeslo ušák. Jeho vznik se datuje do 17. století, kdy jej začala využívat anglická královská rodina. Vysoké a pevné bočnice měly chránit hlavu před často nepříznivým britským klimatem. Jelikož tato křesla dlouho využívala zejména vyšší vrstva společnosti, zachovala si svůj vznešený vzhled. V místnosti proto budou vždy působit dominantně. Osobitý charakter budou mít jak v obývacím pokoji, kde mohou sloužit jako prostor pro odpočinek, tak v ložnici, ve které můžete zřídit originální čtecí koutek.

 

Současným trendem u designových křesel je moderní pojetí ušáku. Tato extravagantní posezení se hodí například k doladění interiéru nové kanceláře či kavárny. Klasika se bude vyjímat především u vás doma. Abyste nemuseli přizpůsobovat celý interiér, můžete si nechat křeslo vyrobit na míru přesně v provedení a barevné kombinaci, jaká vám bude vyhovovat. „Ušák má kostru z masivního tvrdého dřeva, sedák je pružinový, vyvázaný konopným provazem a vyplněn africkou trávou a koňskými žíněmi. Takto vyrobené křeslo vám v rodině bude sloužit po generace.“ říká Pavel Kružík, majitel rodinné firmy PK Interiér, která se zabývá návrhy interiérů, samotnou výrobou a montáží.

 

Relax ušitý na míru

Specifický tvar ušáku jej často řadí do kategorie relaxačních křesel. Vysoká opěrka je ideální pro naší krční páteř a pevně polstrované bočnice nám dovolí při čtení knihy na chvíli se zasnít. Exkluzivní relaxace docílíte, pokud si křeslo pořídíte i s podnožkou. Takovýto komplet, vás ze svého pohodlí jen tak nepustí. Opotřebení se nemusíte obávat. Na míru vyráběné ušáky jsou z pevných potahových látek, které mají vysokou hustotu a dobře se udržují.  Pokud měníte vzhled interiéru nebo křeslo putuje do domova vašich dětí a barevná kombinace či materiál ušáku zrovna neladí s ostatním vybavením, je také možné nechat křeslo nově potáhnout. Dostane tak zcela nový nádech a pomůže vám dotvořit interiér dle vašich představ. V dnešní uspěchané době je důležité umět si zpříjemnit čas strávený odpočinkem a prostor s takto sofistikovaným křeslem pro vás může představovat tak potřebnou oázu klidu.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?