Tipy, jak zrychlit připojení k internetu

Tipy, jak zrychlit připojení k internetu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Doma je tam, kde se automaticky připojíme na WI-FI. Co když ale věčně bojujete s pomalým připojením a trvá věky, než se vám webová stránka načte? O plynulém přehrávání videa ani nemluvě. V době pokročilých a zrychlených technologií je pomalý internet noční můrou. Někdy proto, abyste mohli bez omezení surfovat, stačí provést pár opatření svépomocí. Jindy musíte podrobit rozboru kvalitu služeb od vašeho poskytovatele připojení.

 

Kdo by chtěl čekat pět minut, než se načte požadovaná internetová stránka, nebo namísto videa sledovat přehlídku trhaných obrázků? Jen máloco umí zkoušet naši trpělivost i nervy tolik jako pomalý internet ve chvíli, kdy potřebujeme rychle najít informace nebo si užívat nerušené a plynulé zábavy. Pokud bojujete se zpomaleným připojením, vyzkoušejte následující rady a tipy.

 

Důležité je umístění modemu

Vězte, že jedna z nejdůležitějších věcí je strategické umístění modemu. Vzdálenost i fyzické překážky, jako jsou střeny a dveře, jsou nepříznivé pro šíření internetového připojení. Je běžné, že vám signál nedosáhne třeba na balkon či terasu, kde trávíte letní večery, nebo že třeba v koupelně máte kvůli trubkám a rozvodům signál slabý a nestabilní, i když od modemu vás dělí jen 30centimentrová stěna. Ideální místo pro modem je přímo uprostřed bytu na nějakém vyvýšeném místě. Tento přístroj rozhodně nepatří na podlahu, která šíření signálu také nepomáhá. Umístěte ho třeba na komodu či poličku. Místo pro modem vybírejte i podle toho, kde máte desktop nebo kde nejčastěji používáte notebook.

 

Pokud bydlíte v bytovém domě a máte kolem sebe v krátkém dosahu sousedy, je možné, že váš modem využívá stejný kanál pro bezdrátové připojení jako modemy vašich sousedů. Navzájem se tak rušíte a to připojení zpomaluje. Stáhněte si program, kterým můžete zkontrolovat svou bezdrátovou síť i okolní bezdrátové sítě. Zjistíte-li, že nejste na kanálu sami nebo že je dokonce přetížený, připojte se k IP adrese svého modemu a v nastavení si vyberte jiný, méně vytížený kanál.

 

Jiný prohlížeč a blokátor reklamních sdělení

Mezi jednotlivými internetovými prohlížeči jsou značné rozdíly co do rychlosti načítání stránek. K těm přívětivějším patří Google Chrome, Mozilla či Opera. Rychlost, s jakou se načítají stránky, zpomalují také reklamní bannery, video bannery a jiné formáty internetové reklamy. Je možné nainstalovat si doplněk k prohlížeči, který vám všechny tyto reklamy zablokuje a rychlost připojení se tak zrychlí. Zároveň byste měli minimalizovat množství různých rozšíření, plug-inů a doplňků, které při prohlížení internetu využíváte, a zavírat nepoužívané záložky.

 

Pokud i přes veškerou snahu nenastane změna k lepšímu, je načase zrevidovat své uživatelské nároky a podívat se na měsíční vyúčtování od vašeho poskytovatele. Je možné, že váš současný balíček internetového připojení či modem už neodpovídá nárokům dnešních moderních webových stránek a streamovacích služeb. „Základním uživatelům postačí balíček s rychlostí 150 Mb/s. Pohodlně to stačí na příjem a odesílání elektronické pošty, surfování, prohlížení sociálních sítí nebo občasné stahování v domácnosti, kde se připojuje k internetu více uživatelů přes různá zařízení. Pokud rádi hrajete online hry, sledujete internetovou televizi nebo si chcete dopřát neomezené surfování, je tu balíček pro nejnáročnější uživatele s rychlostí až 500 Mb/s,“ vysvětluje Jaroslav Kolár, mlvučí společnosti UPC Česká a Slovenská republika. U UPC získáte WI-FI prémiový a velmi výkonný model pro stabilní pokrytí pro více zařízení celého bytu, který je součástí ceny připojení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?