Trenér Šilhavý před evropským šampionátem: „Nedat Bořka Dočkala do nominace bylo těžké.“

Trenér Šilhavý před evropským šampionátem: „Nedat Bořka Dočkala do nominace bylo těžké.“

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Evropský fotbalový šampionát je za rohem. Už 11. června se odehrají první zápasy turnaje. Český tým, který se v základní skupině utká s Anglií, Chorvatskem a Skotskem, už zná svojí nominaci. Trenér Jaroslav Šilhavý ji oznámil koncem května a na akci nechyběl ani sportovní expert sázkové kanceláře Fortuna Roman Kovařík. Ten poté trenéra vyzpovídal i v rámci Fortuna podcastu. Co v něm zaznělo?

Ve speciálním dílu s pořadovým číslem 3 se Jaroslav Šilhavý upřímně podělil o své dojmy z nominace, nebo třeba i o tom, jak velký tlak je po ohlášení jmen, které pojedou na šampionát. „Už to známe, jsme ve fázi, kdy je všechno venku a teď jen očekáváme reakce, jak jsme mohli nominovat toho nebo jiného. Víme ale, že se bude počítat až výsledek, který pevně věřím, bude stát za to,“ hodnotil trenér nátlak ze strany fanoušků.

Výběr hráčů ale přinesl i spoustu dilema. „Žádná nominace není lehká a u repre je díky zájmu společnosti ještě horší. Vždy ale nominujeme s nejlepším svědomím ve prospěch týmu.,“ komentoval výběr hráčů Šilhavý. Řeč ale padla i na Bořka Dočkala, který se nakonec na závěrečný turnaj nepodívá.

„Bořek byl s námi od začátku, sice neodehrál celou kvalifikaci kvůli zranění, ale pomohl nám nastartovat tým. Teď se ale na něj při závěrečném výběru nedostalo. To jsou věci, co řeším i sám v sobě.“

Rozehranější a vyzrálejší tým

Trenér ale ocenil i posun šampionátu. Hráči mladého týmu jsou zkušenější o řadu zápasů, Coufal se Součkem mají za sebou vydařenou sezónu v Premier League a Hložek zase o kousek víc vyspěl. Jak ale správně Šilhavý podotknul, na turnaji rozhodne až okamžitá forma.

Zajímavý bude i výběr gólmanské jedničky. V nominaci je Tomáš Vaclík, Jiří Pavlenka a Aleš Mandous. Jediné, co kouč poodkryl, je fakt, že Mandous bude krýt záda zkušenějším spoluhráčům. Mezi Vaclíkem a Pavlenkou ale rozhodnuto ještě není.

Sázky na turnaj

V podcastu nebyla ale řeč jen o nominaci, ale také třeba o hlavních favoritech z pohledu Šilhavého. Za žhavé adepty na titul označil Anglii, Chorvatsko nebo Belgii.

A stejný pohled na favority mají i bookmakeři Fortuny. Anglie s Chorvatskem má kurz na titul 1:6.5, následuje Francie v kurz 1:6.6. Pokud by někdo věřil českým barvám, může si vsadit v kurzu 1:150.

Fanoušci českého fotbalu ale věří. V zatím nabraných sázkách na vítěze mistrovství Evropy je titul českého týmu třetí nejsázenější možností po Francii a Belgii.

V nabídce Fortuny si můžete ale vsadit na víc, než jen na výsledky zápasů nebo pořadí na šampionátu. Vypsané jsou již kurzy na nejlepšího střelce, finálovou dvojici, nebo třeba počet bodů jednotlivých celků v základních skupinách. Každý zápas pak bude doplněný o další sázkové příležitosti.

Více o pohledu Šilhavého na šampionát, o jeho ambicích nebo třeba o tom, jestli se kouká nebo nekouká na zahrávané penalty, se dozvíte v celém dílu podcastu. Zároveň noví zákazníci Fortuny si v něm mohou vyzvednout svůj vstupní bonus. 

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?