Září nemusí znamenat jen návrat školních povinností a konec zábavy. Středověké Dětenice chystají podzim plný zážitků

Září nemusí znamenat jen návrat školních povinností a konec zábavy. Středověké Dětenice chystají podzim plný zážitků

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přes léto jsou děti zvyklé trávit čas převážně venku hraním s kamarády, sportováním a výlety. S novým školním rokem však ubývá volného času, který musí děti věnovat navrátivším se povinnostem. S klesajícími teplotami ubývá možností venkovního volnočasového vyžití, ale zdaleka to neznamená, že by měla děti čekat už jen nuda. Naplánujte pro ně na jeden z podzimních víkendů netradiční program, který si co do zážitků a nových dobrodružství v ničem nezadá s tolik oblíbenými prázdninami.

Léto pomalu předává vládu podzimu, který se brzy přihlásí o slovo s klesajícími teplotami, krátícími se dny a nevlídným počasím. Prázdniny plné sladkého nicnedělání jsou ty tam a našim ratolestem opět začala škola. Možností, jak je zabavit a rozptýlit od školních povinností, postupně ubývá. Čeká nás mnoho dlouhých podzimních večerů a volných víkendů, a tak by byla škoda je nevyužít a dětem nepřichystat zábavný program plný nevšedních zážitků.

Nedaleko Prahy se zastavil čas…

Jen malý kousek za Prahou směrem na Mladou Boleslav se rozkládá proslulá obec Dětenice, která do historie zážitkové turistiky vstoupila otevřením středověké krčmy. Dětenická středověká krčma nabízí autentické pohostinství a obsluhu typickou pro temné a nelítostné časy naší historie už od roku 2003, kdy byla poprvé otevřena jako první svého druhu u nás. Lovce netradičních zážitků dnes láká k návštěvě celý dětenický resort zahrnující místní zrekonstruovaný pozdně barokní zámek, pivovar, rytířské kolbiště s krytou tribunou pro tři sta diváků a středověké hotely.

Vítány jsou i děti, pro které je v září připravený speciální program Dětenice dětem. „Rozhodli jsme se dětem začátek školního roku, tradičně spojený s koncem radostné zábavy a návratem vyučování a domácích úkolů, zpříjemnit, a proto jsme pro ně v září připravili víkendový program zdarma,“ říká Aneta Ondráčková, manažerka Zámeckého resortu Dětenice. „Každou neděli budou mít děti do 15 let v doprovodu dospělých vstupy na zámek, do pivovaru a na rytířské turnaje zcela zdarma. A jako příjemný bonus k tomu od nás dostanou oběd i večeři. Těšit se mohu na kuřecí steak ze stehýnka s pečenou bramborou a bylinkovou zakysanou smetanou,“ doplňuje Ondráčková.

Každou neděli se v zámeckých komnatách pravidelně konají prohlídky v doprovodu pohádkové bytosti. Za světla plápolajících svíček zdejší průvodce z oblíbeného dětského světa pohádek barvitě a po svém odvypráví příběh o tom, jak se v Dětenicích žilo.

Středověk na vlastní kůži

V neděli také každé dítě v rámci akce zažije v čase od 19 hodin středověk na vlastní kůži. Jde o unikátní středověký program v místní dětenické krčmě, který předvede velkolepé ohňové show, souboje těžkooděnců, umění fakíra s hadem nebo třeba divokého medvěda. Děti úplně zapomenou na svět 21. století, jak ho znají, a otevřou se před nimi nepoznané obzory lítých časů. Kolem se budou míhat šermíři, tanečnice i žebráci a celý večer bude hrát živá hudba. Ti otrlejší mohou zhlédnout jedinečná středověká představení, jako je například poprava oběšením, řezání jazyka nebo upalování čarodějnic.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?