Zařizujete pokoj pro školáka? Zkombinujte stylové s užitečným a vytvořte mu dokonalé útočiště!

Zařizujete pokoj pro školáka? Zkombinujte stylové s užitečným a vytvořte mu dokonalé útočiště!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože jsou letní měsíce v plném proudu a na snižování teplot to zatím stále nevypadá, čas, který zbývá do konce prázdnin, se nezadržitelně blíží. A s ním i dětmi neoblíbený nástup do školních lavic, jenž po dvou měsících letních radovánek nastolí opět řád a koloběh ranního vstávání, studia a volnočasových aktivit.

Poslední prázdninové týdny jsou proto jako stvořené k reorganizaci dětského pokojíčku, neboť po šedesáti dnech převažující anarchie patrně nebude nic na svém původním místě. Nastupuje-li navíc vaše dítko letos v září do školy poprvé, bude pro vás nové uspořádání dětského pokoje zcela stěžejní.

Nábytek, který přemýšlí za vás

Pokud ve vaší domácnosti přejímá dětský pokoj roli odkladiště nepotřebného nábytku, pak bude nutné začít s reorganizací právě zde. Ač se to dospělým mnohdy nezdá, dítě totiž do velké míry ovlivňuje prostředí, ve kterém vyrůstá, a formuje jeho budoucí vkus a smysl pro pořádek. Proto je důležité s dítětem veškeré změny konzultovat, radit se o barevných kombinacích a společně diskutovat také výběr nábytku. Právě ten je pro budoucího školáka klíčový, neboť na něj budou od této chvíle kladeny zcela jiné nároky než doposud.  Zejména pracovní kout bude po nadcházejících patnáct let představovat nejvíce vytíženou část místnosti, v prvních letech je proto vhodné zainvestovat do takového nábytku, který bude růst společně s vaším dítětem. Ušetříte si tak nejen rodinné finance, ale také čas, který byste museli každoročně investovat do přestavby pokoje a koupě nového nábytku.

Kam s tím?

Stejnou míru pozornosti si však zaslouží také úložné prostory, jejichž kapacitu bude nutné značně navýšit. „Dostatečné množství úložných prostor v dětském pokoji hraje hlavní úlohu v budoucí organizaci. V ideálním případě by měl být dětský pokoj rozfázován na část pro spaní, pro hry a pro studium, přičemž každá by měla mít svůj úložný prostor, aby nedocházelo k míchání oblečení s učebnicemi nebo hračkami,“ upozorňuje Pavel Kružík, ředitel společnosti PK interiér zabývající se tvorbou nábytku na míru. „Bohužel ne všechny dispozice nahrávají takovému uspořádání, zejména v malých bytech je pak množství úložných prostor značně omezené. Vhodným řešením je v takových případech nábytek na míru, který dokonale kopíruje stávající dispozice a lze jej navrhnout i do špatně přístupných a atypických prostor,“ uzavírá Kružík. Chcete-li se proto vyvarovat budoucímu chaosu, opatřete si šatní skříně, které budou kromě oblečení schopny pojmout také případné sportovní potřeby a pracovní kout vybavte organizéry na psací potřeby a pojízdnými kontejnery na sešity a učebnice. Zápasíte-li v bytě s každým centimetrem, popřemýšlejte navíc nad obytným patrem na spaní, které by dítěti poskytlo zábavné útočiště a zároveň svým prostorem v dolní části elegantně vyřešilo problém s umístěním pracovního koutu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?